AKTIVITY DĚTÍ ZAMĚSTNANCŮ Z KRITICKÉ INFRASTRUKTURY V NAŠÍ MATEŘSKÉ ŠKOLE

Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli,

dovolujeme si Vás srdečně pozdravit a popřát Vám hezký den. V příloze zasíláme usnesení vlády a rozhodnutí hejtmana kraje k pokračování činnosti určených škol do 28. března 2021. Také si Vás dovolujeme informovat o záměru distribuce testů pro vyšetření viru nebo antigenu viru SARS CoV2 pro zaměstnance určených škol a testování zaměstnanců, jež by mělo být realizováno v příštím týdnu. Bližší informace Vám sdělíme na počátku příštího týdne.

Děkujeme Vám za příkladnou spolupráci!

S úctou a přáním pevného zdraví

PaedDr. Libor Lenčo
vedoucí odboru školství, mládeže a sportu


Krajský úřad Moravskoslezského kraje

28. října 117

702 18 Ostrava

telefon: 595 622 341, mobil 724 937 297

e-mail: libor.lenco@msk.cz

www.msk.cz

USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY S ÚČINNOSTÍ OD 22.3.2021  ODKAZ NAJDETE ZDE

ROZHODNUTÍ HEJTMANA MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE ODKAZ NAJDETE ZDE


TÝDEN U KOŤÁTEK OD 6.4. DO 9.4.2021

S dětmi jsme si povídali o jarních kytičkách, které zrovna rostou okolo nás. Tvořili jsme květiny (stříhání, malování štětcem, skládání papíru, tiskání bramborovým razítkem, lepení, zdobení..). Naučili jsme se básničku s pohybem ,,Sluníčko svítí,, a zpívali jarní písničky (Jaro letí, pozdravy Sluníčku, Na jaře, čáp jede v kočáře....). Hledali jsme odpovědi na hádanky o kytičkách a zacvičili si naši jarní rozcvičku. Předškolní děti si procvičily matematické představy a grafomotoriku. Školní zahradu jsme si užili za každého počasí a hledali i určovali názvy kytiček.


TÝDEN U KOŤÁTEK A MOTÝLKŮ OD 29.3.DO 1.4.2021

PŘEDVELIKONOČNÍ HRÁTKY

V tomto týdnu jsme si povídali o Velikonocích a tradicích s nimi spojenými. Pojmenovali jsme si názvy dnů v předvelikonočním týdnu - "modré pondělí, šedé úterý, škaredá středa, zelený čtvrtek, velký pátek" a co se v tyto dny děje. Přečetli jsme si velikonoční pohádku o zajíčkovi Kuliferdovi, který se společně s dětmi naučil, jak kluci pletou pomlázky, holky pečou beránky, jak probíhá Velikonoční pondělí. Děti si vytvořily papírové kraslice, plnily pracovní listy k rozvoji matematické a čtenářské pregramotnosti, společně jsme si zahráli různé pohybové i kognitivní hry.

Největším zážitkem však byla pro děti velikonoční akce na zahradě. Přišel se za nimi podívat zajíček s kuřátkem se soutěžemi a samozřejmě odměnami. Zatančili si s nimi "slepičí taneček", hledali velikonoční vajíčka s obrázky, zdolali překážkovou dráhu a vyrobili si jarní zápich. Krásným překvapením jim byl taneček v bublinkách, který si děti velmi užily 😊

A protože nám přálo počasí, trávili jsme čas pohybovými aktivitami na školní zahradě. Týden nám utekl jako voda a moc se nám všem líbil😊


TÝDEN U MOTÝLKŮ OD 22.3.2021 DO 26.3.2021

Tento týden jsme si s dětmi povídali na téma " U nás na dvorečku " ( domácí zvířata ).Poznávali jsme domácí zvířata, společně jsme si je pojmenovali, přiřazovali k nim mláďata . Pověděli jsme si, kde které zvířátko bydlí, čím je pokryto jeho tělo, kolik má končetin. Využili jsme k tomu obrazový materiál a řadu didaktických pomůcek. Rozvíjeli jsme matematické představy ( 1-5 ), jemnou motoriku. Zazpívali jsme si písničky k danému tématu a rovněž jsme s dětmi hodně tvořili ( stříhali, lepili, malovali...). Zahráli jsme si s dětmi pohybové hry na téma zvířata a moc jsme si to užili. Pohybové aktivity jsme trávili venku, přálo nám hezké počasí.


TÝDEN U KOŤÁTEK OD 22.3. DO 26.3.2021

Tento týden jsme si povídali na téma "Jaro". 

S dětmi jsme si povídali o typických znacích jara( jarní počasí, oblékání na jaře...). Tvořili jsme na téma jarní květiny(stříhání, lepení, zdobení..). Povídali jsme si o ptácích, kteří se vracejí na jaře zpět k nám a také o tom, že se rodí v této době mláďátka. Přiřazovali jsme mládě k matce. Zazpívali jsme si písničky za doprovodu klavíru. Také jsme oslavovali Jáchymovy narozeniny-přinesl dětem dobroty. Díky příznivému počasí jsme s dětmi trávili pohybové aktivity na školní zahradě. Celý týden jsme si užili, bylo nám spolu dobře.


TÝDEN U MOTÝLKŮ OD 15.3. DO 19.3.2021

Tento týden jsme se s dětmi zaměřili na již brzký příchod Jara. Každý den jsme si přečetli jeden motivační pohádkový příběh s jarní tematikou, který jsme si následně společně rozebrali a zdravili se vždy v ranním kruhu pozdravem sluníčku.

Povídali jsme o měsíci březnu, který je zčásti zimní a zčásti už jarní, o tom, jak se na jaře mění příroda. Naučili jsme se názvy některých jarních kytiček, ty jsme pak vyráběli pomocí různých výtvarných technik. Zasadili jsme si fazolové lusky a děti mají za úkol doma pozorovat, jak roste fazolový klíček. Předškoláci plnili úkoly zaměřené na rozvoj předčtenářských dovedností, matematických představ a grafomotorických dovedností. Některé úkoly byly individuální, některé děti plnily společně ve skupinkách. Každý den jsme měli pohybové chvilky, cvičili jsme, relaxovali, zahráli si "Zlatou bránu" a "Čáp ztratil čepičku", stali se z nás i malí jogínci. Zpívali jsme jarní písníčky, jako např. Travička zelená, Sluníčko, sluníčko, Na jaře, na jaře....Rovněž jsme se každý den na chvíli zaměřili při společných logopedických chvilkách na rozvoj komunikačních schopností, rozhýbali jsme jazýček u pohádky "O jazýčkovi", zaměřili se na rozvoj artikulačních orgánů, rytmizovali a procvičovali ouška.

S kamarádem Tomáškem jsme oslavili jeho narozeniny a kamarádkou Ellenkou svátek.

Bylo toho hodně, co jsme společně zvládli, jen to počasí nám příliš nepřálo, a tak jsme nemohli trávit více času na školní zahradě. Jak jsme si ale také říkali, "Březen, za kamna vlezem", proto si na ty pořádné jarní venkovní radovánky ještě chvíli počkáme. 😊


TÝDEN U KOŤÁTEK OD 15.3. DO 19.3. 2021

Děti se seznámily s novými kamarády a paními učitelkami. Povídali jsme si o tom, kde pracují rodiče, kolik je mi let, jestli mám sourozence a čím chceme být. Opakovali jsme známé básničky a písničky a naučily se také nové básničky a hříčky pro ruce. Procvičovali jsme pravolevou orientaci a vytleskávali rytmus. Společně jsme si zacvičili, procvičili tělo u pohybových písniček (hlava ramena, ramsamsam, hra na tělo, dětská zumba). Děti malovaly sluníčka a duhu, vyplňovaly jarní pracovní listy, tvořily v centrech aktivit - stavěly z lega, hrály si na doktory, z pěnových kostech stavěly lodě a hrady, stavěly dráhy, malovaly barvami a pastelkami. Oslavili jsme také svátek kamarádky Elenky.


TÝDEN U MOTÝLKŮ OD 8.3.2021 DO 12.3. 2021

V tomto týdnu jsme s dětmi putovali z pohádky do pohádky. V pondělí jsme si zahráli pohádku Boudo budko, děti si vzaly čepičky zvířátek, postavily z velkých kostek "boudu" a pohádka mohla začít. Děti si pak vybarvily boudu a zvířátka, která v pohádce hrála. Druhý den nás čekala pohádka O veliké řepě a Hrnečku vař. Děti si zase pohádku zahrály a pak si vyráběly řepu. U pohádky Hrnečku vař jsme si s dětmi ukázali pokus se sodou a octem, aby nám náš hrneček taky vařil. Děti pokus zaujal a líbil se jim. Další den jsme měli pohádku O Červené Karkulce, kde jsme si s dětmi upekli bábovku, jako v té pohádce, když ji Karkulka nesla babičce. Moc se nám povedla a byla výborná. V dalším dnu na nás čekala pohádka O Pejskovi a Kočičce jak myli podlahu. Děti si pak vyráběly sluníčko. Poslední den na nás čekala pohádka O perníkové chaloupce, děti si vyzkoušely cestu lesem a pak si ozdobily svou chaloupku. S dětmi jsme si putování pohádkami moc užili. 


TÝDEN U KOŤÁTEK OD 8.3. DO 12.3. 2021

I v tomto týdnu jsme nezaháleli a s dětmi jsme vítali jaro - zazněli písničky, říkanky, básničky a také hádanky s jarní tématikou. Děti skládaly sněženky, plnily pracovní listy, vyráběly dopis, také malovaly barvami hnízda ptáčkům. Společně jsme napekli muffiny a také jsme je donesli do Novojičínské nemocnice. Soutěžili jsme, tančili na diskotéce, cvičili a protahovali svaly a skotačili také na školní zahradě. 10.3. 2021 SLADKÉ MUFFINKY OD DĚTÍ MŠ K. ČAPKA PRO ZAMĚSTNANCE IZS

Mateřská škola Máj Nový Jičín, K. Čapka 6, která zajišťuje provoz pro děti rodičů z IZS, si pro ně připravila sladké překvapení. Děti ráno v mateřské škole upekly čokoládové muffinky, vyrobily do nich zápichy v podobě srdíček a kytiček s nápisem "děkujeme", "mnoho sil a zdraví" a společně s paními učitelkami je šly doručit. Třída Motýlků mířila do laboratoří Agel a druhá třída Koťátek donesla muffinky do nemocnice na covidové oddělení. Vše bylo předem domluveno s rodiči, kteří si přišli k hlavní bráně muffinky převzít, a pak je rozdali na svých odděleních. Snad jsme všem zdravotníkům zpříjemnili den a pochutnali si.

Děkujeme moc za jejich péči v této nelehké době. 


TÝDEN U KOŤÁTEK OD 1.3. DO 5.3.2021 

V prvním týdnu jsme se všichni vzájemně poznávali. Každý se nám samostatně představil a něco nám o sobě popovídal. Naučili jsme se pravidla třídy, bez kterých by nám to společně nefungovalo, prohlédli jsme si centra aktivit a seznámili se s nimi, poznávali jsme okolí kolem třídy a MŠ. V dalších dnech děti namalovaly srdce pro své maminky za jejich obětavou práci. V zdravém těle, zdravý duch, proto jsme cvičili s gumovými kroužky, zahráli jsme si hry s padákem, pro spoustu dětí to bylo vůbec poprvé. V dopoledních hodinách jsme navštěvovali naší školní zahradu, která nám nabídla všestranné využití herních prvků a spoustu zábavy. Děti, které nespaly, si kreslily, vystřihovaly a lepily skládanku jara, vybarvovaly omalovánky, skládaly puzzle. Při odpoledních činnostech jsme zpívali písničky, které děti znají ze svých školek, hrály hry s míčem. Děti si hrály v centrech a koutcích, které si samy vybraly. Kdo měl chuť, mohl si vyrobit skládanky zvířátek z papíru. Celý týden nám všem přinesl radost z poznávání něčeho nového a zajímavého.

TÝDEN U MOTÝLKŮ OD 1.3 DO 5.3.2021

V prvním týdnu jsme přivítali děti z jiných mateřských škol. Všichni jsme se vzájemně poznávali a každý se nám samostatně představil. Seznámili jsme se i s pravidly třídy, bez kterých bychom zde nemohli fungovat. Ukázali jsme dětem, jaké zde máme centra aktivit, zahradu a okolí kolem třídy a MŠ. V dalších dnech jsme si s dětmi zahráli různé hry, kdy jsme je rozdělili na dva týmy (kluci proti holkám) a soutěžili např. ve slalomu se lžící a vejcem, nebo ve sběru plastových vršků na čas. Zahráli jsme si také hru Židličky, ve které šlo hlavně o reakci dětí na signál.

S dětmi jsme z barevných papírů vyrobili sněženky a ptáčka do květináče. Povídali jsme si o změnách v přírodě, jak se nám zima mění v jaro, co můžeme venku pozorovat, anebo jaká se nám líbí zvířátka a kterých se naopak bojíme. V dopoledních hodinách jsme navštěvovali naši školní zahradu, na které si děti mohly užít spoustu zábavy. Děti, které nespaly, si mohly potichu u stolů kreslit, vystřihovat, nebo třeba stavět puzzle. V odpoledních hodinách si pak hrály v centrech a koutcích, které si samy vybraly.
Na závěr celého týdne jsme si udělali takový menší tělocvik, kdy jsme si protáhli celé tělo a ukázali dětem pohybovou hru s padákem, která pro mnohé z nich byla úplnou novinkou. Celý tento týden nám všem přinesl mnoho radosti, zajímavostí, ale také nových kamarádů.


Nový Jičín 1.3.2021


Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli

v návaznosti na usnesení Vlády České republiky č. 212 ze dne 26. února 2021 o přijetí krizového opatření si Vás dovolujeme informovat, že Rozhodnutím hejtmana kraje prof. Ing. Ivo Vondráka, CSc. ze dne 28. února 2021 byla Vaše škola/školské zařízení určena k zajištění nezbytné péče o děti od 2 do 10 let zaměstnanců kritické infrastruktury v Moravskoslezském kraji, a to do 21. března 2021.

Seznam určených škol v novém rozhodnutí hejtmana kraje byl ve spolupráci s příslušnými ORP a zřizovatelem rozšířen oproti posledně platnému rozhodnutí o 5 škol.

Koordinaci spolupráce s Vašimi zařízeními bude zajišťovat zejména Odbor školství, mládeže a sportu KÚ MSK, kontaktními osobami jsou:

PaedDr. Libor Lenčo, tel. 595 622 341, mob. 724 937 297, libor.lenco@msk.cz

PaedDr. Stanislava Šmídová, tel. 595 622 474, mob. 739 523 167, stanislava.smidova@msk.cz

Ing. Šárka Kadlecová, tel. 595 622 274, mob. 739 523 168, sarka.kadlecova@msk.cz

Ing. Pavlína Haščáková, tel. 595 622 615, mob. 724 083 728, pavlina.hascakova@msk.cz

Mgr. Miroslav Trykar, tel. 535 622 359, mob. 739 523 183, miroslav.trykar@msk.cz

Mgr. Andrea Horníčková, tel. 595 622 921, andrea.hornickova@msk.cz

Sekretariát odboru školství, tel. 595 622 341 (p. Sobolová), 595 622 602 (p. Matějová)


Děkujeme Vám za vstřícnou spolupráci v této velmi složité době, společně to zvládneme!


S úctou a přáním lepších časů

PaedDr. Libor Lenčo

vedoucí odboru školství, mládeže a sportu


Krajský úřad Moravskoslezského kraje

28. října 117

702 18 Ostrava

telefon: 595 622 341, mobil 724 937 297

e-mail: libor.lenco@msk.cz

www.msk.cz

VYHLÁŠENÍ NOUZOVÉHO STAVU ODKAZ NAJDETE ZDE : 

USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY ZE DNE 26.2.2021 NAJDETE ZDE :

ROZHODNUTÍ HEJTMANA MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE NAJDETE ZDE:

V  Novém Jičíně 1.3.2021

AKTUÁLNÍ INFORMACE K OŠETŘOVNÉMU Z DŮVODU UZAVŘENÍ ŠKOL  NAJDETE ZDE

V Novém Jičíně 27.2.2021

Naše mateřská škola bude pro město Nový Jičín od 1.3.2021 zajišťovat péči pro děti vybraných pracovníků uvedených v usnesení vlády.

V provozu budou třídy Motýlci a Koťátka (prosím použijte zvonky těchto tříd).

Prosíme rodiče, kteří budou této péče využívat, aby se den dopředu nahlásili ( i odhlašovali den dopředu

a zaslali níže uvedené informace na e-mail: msjidelnamaj@seznam.cz

  • Jméno a příjmení dítěte
  • Datum narození dítěte
  • Bydliště
  • Jméno a příjmení rodičů
  • Telefonní a e-mail kontakt na rodiče
  • Zdravotní a stravovací omezení dítěte potvrzené lékařem (bezlepková dieta, alergie apod.)
  • Adresu MŠ, kterou dítě v současné době navštěvuje

V případě dotazů volejte na tel číslo: 734510409 

MACHULOVÁ JITŘENKA

zástupce ředitele MŠ Máj Nový Jičín, K. Čapka 6

ZDE MÁTE MOŽNOST SI STÁHNOUT EVIDENČNÍ LIST PRO DĚTI  ZAMĚSTNANCŮ IZS

                                                                                                                                                  V Novém Jičíně 25.1.2021

Vážení rodiče,

po konzultaci s hygienou jsme vzhledem ke končící karanténě a potřebné důsledné prevenci, stanovili následná pravidla, abychom zamezili dalšímu potencionálnímu šíření nákazy a karanténě.

Pokud se u dítěte projeví symptomy covid-19 (rýma, kašel, teplota, průjmy, bolesti hlavy - svalů - kostí, přetrvávající únava aj.), jsme nuceni ihned kontaktovat rodiče, aby si děti neprodleně odvedli z MŠ. Rodiče jsou povinni dbát o zdraví svých dětí a předcházet šíření nákazy dále ve svém okolí. Proto apelujeme na osobní zodpovědnost každého zákonného zástupce a prosíme rodiče, pokud by shledali u svého dítěte některé z příznaků covid - 19, aby se zachovali s co největší ohleduplností k ostatním dětem, rodičům i personálu v MŠ a respektovali níže uvedená opatření.

  • Pokud rodič nenavštíví s dítětem pediatra, prosíme, aby si ponechal dítě 14 dnů doma - tato doba je dostačující i pro případ, že by dítě bylo pozitivní
  • V případě, že rodič navštíví pediatra a doba léčení je kratší, prosím vyžádejte si zpoplatněné potvrzení o tom, že dítě je zdravé a může do kolektivu. Někteří pediatři to odmítají vydávat, ale za poplatek by Vám v této covidové době měli potvrzení dát.
  • Další možnost (dle informací z hygieny) - rodiče si mohou zajít s dítětem na bezplatný antigenní test. Na základě prokázání negativního testu, bude dítě do MŠ přijato - na tyto testy lze jít i opakovaně - nejdříve po 5 dnech.

Věříme, že tato přísná preventivní opatření v této, pro nás všechny náročné době, přispějí k udržení bezproblémového chodu všech tříd v MŠ již bez další karantény.

Děkujeme za respektování opatření, která jsou ve prospěch Vašich dětí a děkujeme velmi za spolupráci, které si nesmírně vážíme.

Mgr. Jana Vrbová

Ředitelka MŠ Máj

                                                                                                       V Novém Jičíně dne 1. 12. 2020

Vážení rodiče,

Velice Vám děkujeme za spolupráci a ochotnou pomoc při zvládání provozu MŠ během koronavirových komplikací.

Nyní již máme standardní provoz a věříme, že s rozvolňováním dalších opatření se budeme moci co nejdříve vrátit k obvyklým akcím a setkáním s Vámi. Děkujeme za Vaši vstřícnost, pochopení a podporu, která nám velmi pomohla a nesmírně si ji vážíme.

Za celý tým našich zaměstnanců s poděkováním a úctou Jana Vrbová 

(ředitelka MŠ Máj Nový Jičín).

Vážení rodiče,

obracím se na Vás s prosbou včasného odhlašování a přihlašování stravy pro Vaše děti v mateřské škole.

Z důvodu větší absence zaměstnanců a s tím souvisejícími zástupy na jednotlivých třídách, žádám rodiče o omlouvání svých dětí elektronickou cestou přímo na e-mail školní jídelny

( msjidelnamaj@seznam.cz), nebo využijte možnosti nově spuštěné aplikace ONLINE OMLUVENKA na webových stránkách naší MŠ.

Moc děkuji.

Staňková Taťána

vedoucí školní jídelnyVážení rodiče,

vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci v ČR, jsme se rozhodli o opětovné zavedení preventivního opatření z hlediska možného šíření nákazy COVID-19 a to ode dne 28.9.2020 do odvolání. Vstup rodičů do prostor mateřské školy povolen pouze s rouškou, minimalizovat shromažďování před a v MŠ. Do MŠ může pouze jeden rodinný příslušník.

Prosíme nevstupujte do tříd.

Děkujeme Vám za Vaše pochopení a dodržování stanovených pokynů. Tato opatření jsou učiněna v zájmu ochrany zdraví Vašich dětí a zaměstnanců MŠ.