Aktuality

29.4.2021 MŠ KARLA ČAPKA

Milí rodiče,
připravili jsme pro Vás a vaše děti "Čarodějnickou stezku", která je nachystaná od pátku 30. 4. 2021 do neděle 2. 5. 2021 na Čerťáku v Novém Jičíně. 

Trasa bude značena černým fáborkem, na trase čeká děti 14. úkolů. Budete s sebou potřebovat papír a tužku. Některé úkoly se plní pomocí koštěte, kdo si chce vzít svoje, klidně může, ale postačí klidně i klacek, který v blízkosti najdete. 

V cíli čeká na děti odměna. V plastové krabici najdete "černou krabici", do které si děti sáhnou a najdou bonbón. V černé tubě čeká na děti "letecký průkaz".

Snad nám bude počasí přát.

Přejeme spoustu pěkných zážitků.

Kolektiv MŠ  KARLA ČAPKA

8.4.2021

INFORMACE K PROVOZU OD 12. 4. 2021

Na základě nařízení vlády budou od pondělí 12. 4. 2021 otevřena všechna naše odloučená pracoviště: MŠ K. Čapka, MŠ Vančurova 36, MŠ Jubilejní 1 a MŠ Loučka.

Děti rodičů, kteří nejsou z MŠ Máj Nový Jičín a spadající do krizového integrovaného záchranného systému, nastoupí do svých MŠ spolu s dětmi s povinnou školní docházkou.

Provoz všech našich MŠ je určen pouze pro:

  • děti s povinnou předškolní docházkou
  • děti z MŠ Máj jejichž rodiče zajišťující chod krizové infrastruktury státu -

do těchto skupin povolání patří zaměstnanci poskytovatelů zdravotních služeb, pedagogičtí pracovníci, kteří zajišťují prezenční výuku ve školách a případně školských zařízeních, zaměstnanci bezpečnostních sborů, příslušníci ozbrojených sil, zaměstnanci orgánů ochrany veřejného zdraví, zaměstnanci uvedení v § 115 odst. 1 a další zaměstnanci v sociálních službách podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, zaměstnanci Úřadu práce, zaměstnanci České správy sociálního zabezpečení a okresních správ sociálního zabezpečení a zaměstnanci Finanční správy

  • všechny děti z logopedických tříd na MŠ Vančurova (tj. třídy zřízené dle § 16, odst.9)

TESTOVÁNÍ DĚTÍ:

Povinné je testování všech docházejících dětí 2x týdně v MŠ (předpokládáme pondělí a čtvrtek, při pravidelné docházce).

Organizace:

  • Před každým vchodem do MŠ rodiče obdrží test, který je na výtěr z nosu nebo krční mandle. Rodič obdrží všechny části testu, které si sám rozbalí a sám odebere dítěti vzorek, na který zaměstnanec školy nakape vyvolávající roztok a rodič si 15 minut s dítětem vyčká na výsledek testu. Přestože je provoz MŠ až od 6:00 h. Bude možné se začít testovat již od 5:45 h. pro ty rodiče, kteří potřebují dítě předat do MŠ v 6:00 h. Po dobu 15. minut, kdy se čeká na výsledek testu, mohou rodiče s dětmi být na školní zahradě, která bude od 5:45 h. otevřená, aby nedocházelo ke shlukování většího počtu osob před vchodem do MŠ. Po 15 minutách si rodič výsledek testu vyfotí na mobil a použitý test bude zlikvidován jako biologický odpad. Poté si rodič dítě odvede do MŠ a dítě předá třídní učitelce na základě fotografie negativního testu. V případě pozitivního antigenního testu nemůžeme umožnit přítomnost v MŠ. To bude možné až po doložení PCR testu, ze zdravotnického zařízení (rodič je povinen informovat pediatra a škola KHS).
  • I když se budeme snažit zajistit hladký průběh, prosíme rodiče, aby počítali s dostatečnou časovou rezervou, protože se může stát, že test nebo odběr vzorku může být špatný a test se bude muset opakovat.
  • Zároveň prosíme rodiče, aby dodržovali stále platná bezpečnostní opatření - respirátory, rozestupy, dezinfekce. A do MŠ vodili děti pouze zdravé. Při jakýchkoliv projevech nemoci musíme rodiče ihned kontaktovat, aby si dítě neprodleně odvedl z MŠ.
  • Výjimka z testování: prodělaný laboratorně potvrzený covid, uplynula doba izolace, dítě nejeví příznaky a od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 90 dní.

Děkujeme za pochopení a spolupráci. 

 Mgr. Jana Vrbová, ředitelka MŠ Máj Nový Jičín

29.3.2021

Milí rodiče, 

připravili jsme pro Vás a Vaše děti VELIKONOČNÍ STEZKU ZAJÍČKA UŠÁČKA od pondělí 29. 3. 2021 do pátku 2. 4. 2021. V těchto dnech si můžete stezku projít. Stezka začíná dole u Svojsíkové aleje (v příloze fotky) a pokračuje do kopce Svojsíkovou alejí až nahoru, kde zabočíte doprava a jdete lesní cestou směrem na Skalky, u Skalek kolem altánku dolů, pak ještě po cestě kolem krmelce až na konec této cesty. 

Nebojte se, nezabloudíte, celá stezka je označená zelenými fáborky, které vás budou navádět kam máte jít a po stezce plníte s dětmi 10 úkolů. Na stezce Vás čeká úkol pomocí QR kódů. Čtečku QR kódů si můžete stáhnout zdarma na Google Play. Pokud čtečku nemáte, můžete úkol splnit i jinak. 

Na konci stezky je připraven 10. úkol "Vajíčkovník". Děti si mohou už doma nachystat vajíčko na provázku (papírové, plastové) a společně na něj můžete napsat vzkaz pro kamarády, paní učitelky, co budete chtít a vajíčko pověsit na "Vajíčkovník". Tato vajíčka od dětí si pak převezeme do mateřské školy. Na konci stezky čekají na děti také medaile, které jsou pověšené na stromě v zelené složce. Prosíme rodiče, medaile dávejte dětem vy. 

Budeme moc rádi, když si stezku s dětmi projdete a zašlete nám fotky (na email, facebook, paní učitelkám). 

Stezka není sjízdná pro kočárky, ale dá se obejít jinou cestičkou poblíž a pak se zase napojit na stezku.
Budeme doufat, že nám stezku nikdo nezničí a bude pro Vás připravená tak, jak jsme ji první den přichystali. Paní učitelky budou stezku průběžně kontrolovat. Kdyby jste měli jakýkoliv dotaz, nebo potřebovali poradit, můžete se obrátit na tel. číslo 723513698

Doufáme, že si stezku užijete a bude se Vám líbit.

Hezké Velikonoce Vám  přeje Kolektiv MŠ Máj, K. Čapka 6

2.4.2021

Dobrý den,
ani vlastně nevím, jak písmeny vyjádřit poděkování za Vaši školkovou akci.
I když bydlíme v Kopřivnici a Vaši školku nenavstěvujeme, úplná náhoda nás navedla na alej a objevili jsme zajíčkovu stezku. Vnoučata plnila úkoly svědomitě, hopsala, hledala a počítala vajíčka, vyráběla vajíčka i zajíčka z přírodnin, vnuk nazval hada na obrázku žížalem.... prostě bylo veselo.
Děkujeme především za to, že děti hnuly zadkem, zapojily mozek a že v této tak "blbé" době vynakládáte snahu, aby naše zlatíčka byla stále zapojena do aktivit.

Pokud se nebudete zlobit, pak i my se odměnili dvěma medailemi, které už visí dětem u postýlek.

Jo a vnoučata odpadly cestou domů už v autě, takže za nás dospělé..... 

Díííky

Mutinová Jana 

2.4.2021

Dobrý den,

posílám fota ze zajíčkovy procházky a z pečení. Díky za inspiraci, (zničila jsem dnes foťák, takže už toho asi moc nepošlu). 

Radostné velikonoční dny. 

Kyselá Květa (Daneček z Motýlků)

1.4.2021

Dobrý den, 

včerejší procházka po stezce byla úžasná. Užili jsme si ji celá rodinka! Maruška nadšená, spokojená a šťastná. Medaile se jí moc líbí. 

Hezký sváteční víkend, veselé a klidné Velikonoce!

Děkujeme Zůbkovi

1.4.2021

Milé paní učitelky, 

i já jsem si stezku zajíčka Ušáčka prošla a moc jsem se bavila. Posílám pár fotek. 

Hlavně se těším na své kamarády ze Sluníček, až si o tom budeme povídat. 

Mějte se hezky. 

Mia B. Lišková 

31.3.2021

Výzva zajíčka "Ušáčka" přijata. 

Večerní plnění bylo ještě lepší, zajímavější, kouzelnější...... 

V 19.00 hod jsme vyšli a ve 20.58 jsme byli doma. I to vládní nařízení se musí dodržet.

30.3.2021

Při dnešní kontrole "Zajíčkovy trasy" jsme potkaly spoustu dětí z naší školky, jak svědomitě plnily úkoly, které jim zajíček připravil. Máme velkou radost, že jsou děti i rodiče spokojeni. 

Přejeme vám krásné jarní dny

Jana a Svaťka

30.3.2021

Dobrý den, 

zasíláme fotky z dnešního výletu , bylo to úžasné !!! 

Jájovi se už stýská po kamarádech a prý i po panu učitelovi, snad se brzy ty naše školky otevřou. 

Krásné Velikonoce a děkujeme za supr zážitek ! 

Jája 

30.3.2021

Dobrý den,

dnes si Linda (oddělení koťátka) s tatínkem prošli velikonoční stezku. Moc si to užili. V příloze posílám foto. Děkujeme.

S pozdravem Kočišovi  

30.3.2021

Milá paní ředitelko, milé paní učitelky, 

velice Vám děkujeme za Vámi připravenou stezku "Zajíčka Ušáčka".

Stezku jsme si dneska prošly s holkama  Genzerovýma a myslím, že děti byly nadšené, netrpělivě hledaly úkoly, které také plnily s radostí. Níže Vám zasílám fotky plné úsměvu.

Veronika Vaško - maminka Terezky z oddělení Motýlků.

29.3.2021

Tak hlásíme, že máme splněno. Bylo to super, děti nadšené, spokojené... ani dnešní déšť nikomu nevadil.

Snad i ostatní děti si stezku s rodiči  projdou.

Andrea J.

29.3.2021    1. FÁZE OTEVÍRÁNÍ ŠKOL A REŽIMOVÝCH OPATŘENÍ

27.3.2021   Prodloužení činnosti určených škol v MSK od 29. března do 11. dubna 2021 

Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli,

s odkazem na páteční informaci o předpokládaném schválení prodloužení nouzového stavu v České republice a pokračování činnosti určených škol v Moravskoslezském kraji také v následujícím období si Vám dovolujeme zaslat příslušné usnesení vlády č. 315 a rozhodnutí hejtmana kraje k pokračování činnosti určených škol od 29. března do 11. dubna 2021, kdy skončí aktuálně schválený nouzový stav.

Děkujeme Vám za kvalitní spolupráci a vám všem v určených školách přejeme zejména pevné zdraví!

S úctou a přáním lepších časů

Libor Lenčo


PaedDr. Libor Lenčo
vedoucí odboru školství, mládeže a sportu

Krajský úřad Moravskoslezského kraje

28. října 117

702 18 Ostrava

telefon: 595 622 341, mobil 724 937 297

e-mail: libor.lenco@msk.cz

www.msk.cz


26.3.2021   Informace k další činnosti určených škol v Moravskoslezském kraji od 29. března 2021

Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli,

přijměte, prosím, srdečné pozdravy z jarní Ostravy. Jak jistě víte, aktuálně platí, že uplynutím dne 28. března 2021 dojde v České republice k ukončení nouzového stavu. Aktuálně probíhají opět velmi intenzivní a složitá jednání o dalším vývoji situace ve věci možnosti pokračování nouzového stavu v naší zemi. Z výsledků předběžných jednání na vládní a parlamentní úrovni je důvodné předpokládat, že nouzový stav bude prodloužen a že bude vydáno příslušné usnesení vlády a následné rozhodnutí hejtmana kraje k dalšímu pokračování činnosti určených škol v době nouzového stavu.

Vzhledem k této skutečnosti Vás obdobně jako v předchozím období žádáme o kontinuální zabezpečení péče o docházející děti od 2 do 10 let zaměstnanců vybraných profesí krizové infrastruktury v rámci činnosti Vaší určené školy od pondělí 29. března 2021. Předpokládáme, že během dnešního dne, nadcházejícího víkendu resp. nejpozději v pondělí bude zodpovědnými činiteli stanoven další vývoj situace v ČR včetně upřesnění dalšího postupu v činnosti určených škol.

Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli, přijměte prosím naše upřímné poděkování za kvalitní zajišťování náročných úkolů v souvislosti s činností Vaší určené školy a pevně věříme, že tuto obtížnou situaci společně zvládneme také v dalším období.

S úctou a přáním lepších časů

Libor Lenčo

PaedDr. Libor Lenčo
vedoucí odboru školství, mládeže a sportu

Krajský úřad Moravskoslezského kraje

28. října 117

702 18 Ostrava

telefon: 595 622 341, mobil 724 937 297

e-mail: libor.lenco@msk.cz

www.msk.cz


5.4.2021

" Výroba velikonočního beránka podle obrázkového receptu ze školky,

děkujeme" .

Wálková (MIKI A MATY Z BERUŠEK)

5.4.2021

SEBIK KUCHTÍK

30.3.2021

30.3.2021

Dobrý den paní učitelky z Koťátek, 

my máme doma tyto materiály pro předškoláky a pracujeme s Miuškou ob den. 

Spíše využíváme sluníčka a chodíme na procházky a nebo vytáhneme kola.
Zde posíláme pro inspiraci pár fotek. 

Zdravíme a hezký den. 

Markéta Jaskmanická