ŘÍJEN U DELFÍNKŮ

03.11.2020

Měsíc říjen jsme zahájili povídáním o tom, co vše se urodilo na podzimní zahrádce. Ovoce i zeleninu jsme poznávali všemi smysly, malovali jsme, obtiskovali a modelovali. Ale hlavně jsme ovoce ochutnávali, protože je plné vitamínů, které jsou tak důležité pro naše zdraví. Užili jsme si dva projektové celoškolní týdny. Ten první jsme prožili s dráčkem, kterého jsme si také společně vyrobili. K tomu jsme využili mimo jiné různé přírodniny, které nám donesli rodiče. Na školní zahradě jsme si užili dračí dráhu, a dráčka jsme se také pokoušeli vypustit. Bohužel větřík nám moc nepomáhal, tak jsme se místo toho proběhli. Druhý projektový týden jsme si povídali o dýních a o tom, co se skrývá uvnitř. Abychom se to dozvěděli, společně jsme dýni vydlabali a vyrobili z ní třídní strašidelnou lucernu. Seznámili jsme se s tím, co znamená svátek Halloween a jak se slaví. Plnili jsme různé úkoly a zdolávali překážkovou dráhu duchů. Nakonec jsme si našli poklad, který nám hodní duchové schovali v naší třídě. Děkujeme všem rodičům, kteří se zapojili a přinesli nám přírodniny na naše tvoření, koledu pro děti a také doma vyrobené dýňové lucerny, které nám hezky vyzdobily vstup do naší školky.