SPOLEČNĚ ZA NOVOU ZAHRADU

Ve čtvrtek 2. května jsme společnou brigádou započali úpravu naší zahrady. Maminky, tatínci i náš školkový tým se chopili různých druhů nářadí, štětců s barvami a pustili se do práce. Během krátké chvíle vznikly krásné herní prvky, které budeme postupně doplňovat. Ještě jednou bychom chtěli poděkovat, všem zúčastněným za pomoc, paní kuchařkám za občerstvení a firmě Váhala a spol. za sponzorský dar v podobě špekáčků.

Také jsme se zapojili do projektu Měsíc školních zahrad, který láká nejen děti ven. Během celého měsíce května budeme postupně zkoušet nejrůznější aktivity a postupně prodlužovat pobyt na školní zahradě. Odměnou nám může být účast na online webináři "Jak na wellbeing venku pro dospělé i děti", který je vytvořen pro předškolní pedagogy na míru organizací Učíme se venku.

https://www.mesicskolnichzahrad.cz/

FOTO ZDE

PŘEDŠKOLÁCI
V ZŠ KOMENSKÉHO

Naši předškoláci navštívili program na ZŠ Komenského, kde měli příležitost poznat školní prostředí. Připraveny pro ně byly zábavné hry a úkoly :)

FOTO ZDE

VESMÍRNÝ BÁL, 2024

Letos jsme se vydali prozkoumat mléčnou dráhu a seznámit se se všemi objekty v galaxii. Sál se zaplnil planetami, hvězdami, kosmonauty a dalšími vesmírnými předměty.

Společně jsme si nejen zasoutěžili a zatancovali,  ale také si užili spoustu zábavy. A už nyní se těšíme na další poznávání a objevování.


FOTO ZDE

VIDEO ZDE

NÁVŠTĚVA DŘEVĚNÉHO MĚSTEČKA

Ve čtvrtek 14.12.2023 naši předškoláci navštívili dřevěné městečko
v Rožnově pod Radhoštěm, kde se seznámili s vánočními zvyky
a tradicemi.


FOTO ZDE

NÁVŠTĚVA SVATÉHO MIKULÁŠE

V úterý 5. prosince nás navštívil na školní zahradě Mikuláš se svou družinou. Děti přemýšlely nad svým chováním a špatnými zlozvyky. Slíbily nápravu a Mikulášovi zazpívaly písničku Mik Miku Mikuláš.  

FOTO ZDE

USPÁVÁNÍ SVĚTLUŠEK 2023

Ve středu 15.11.2023 jsme uspořádali společnou akci Uspávání světlušek
s nočním přespáním ve školce. Sešli jsme se před kouzelnou bránou školky, která proměnila naši zahradu v tajuplnou stezku plnou úkolů a světýlek . Během ní děti poznávaly drobné živočichy a broučky, kteří žijí nejen na naší zahradě a již se připravují k zimnímu spánku. Každé z dětí si uspalo svého broučka básničkou a popřály jim dobrou noc. Na tyto slova se jim rozsvítil kouzelný strom s ukrytým pokladem.

Pro děti, které se zúčastnily nočního přespání, bylo překvapením promítání pohádky Broučci.

FOTO ZDE

SPORTUJEME PRO ZDRAVÍ

Naše první společná akce se nesla ve sportovním duchu s názvem Sportujeme pro zdraví. 

Děti si užily odpoledne plné soutěží, tanečků a zábavy. Rodiče měli možnost ochutnat pomazánky z naší kuchyně, které děti běžně svačí. Dále si také mohli vyslechnout přednášku o zdravém stravování a životním stylu. 

FOTO ZDE


PASOVÁNÍ PŘEDŠKOLÁKŮ

Ve čtvrtek 1. června proběhlo na školní zahradě pasování našich předškoláků na školáky, kterým přejeme úspěšný vstup do školních let a spoustu kamarádů.

Po této významné události jsme společně oslavili den dětí, který nám zpříjemnil svou návštěvou Balónkový klaun. Dětem představil svou balonkovou partu zvířátek a společně si užili spoustu legrace při zábavném představení a tancování.

FOTO ZDE

PLAVECKÝ VÝCVIK

Děti z naší školky mají za sebou již 5 lekcí plaveckého výcviku. Jak se jim daří, a jak si výcvik a vodu užívají, si můžete prohlédnou ve fotogalerii.

FOTO ZDE

ČARODĚJNÁ STEZKA

Duben končí! Je to sen? Poletíme opět ven! Vezmi svoje koště drahá, noc bude již jistě vlahá. Ber si koště, přidej plyn! Přidej se k nám ostatním :)

Na konci dubna nás navštívila Čarodějná rada významných čarodějnic, která si pro děti připravila čarodějnickou stezku. Děti skládaly zkoušku z létání, poznávání přísad do lektvarů, kouzelnických znalostí, kouzel  a péče o kouzelnou havěť. Odměnou jim bylo nejen složení zkoušky, ale také opékání špekáčků, smažení bramboráků a čarodějnické tance.

FOTO ZDE

CANISTERAPIE S TESSI

Tessi je fenka labradora, která nám ukázala, jak umí pomáhat a zachraňovat jiné osoby. 

Děti si mohly vyzkoušet, jaké to je být psovodem. Schovávaly jí piškoty, vedly po třídě, skládaly obrázky a spoustu dalších aktivit.

Tessi u nás určitě nebyla naposled a už teď se na ni těšíme.


FOTO ZDE

STRAŠIDELNÝ  BÁL 2023

V lednu se nám po delší době podařilo uskutečnit maškarní ples s vámi vybraným tématem Strašidelný bál.

Atmosféra byla opravdu strašidelná, ale také velmi příjemná :) Děti si s rodiči společně zasoutěžily a zatancovaly, smlsnuly na strašidelných dobrotách a hlavně si užily spoustu zábavy.

FOTO ZDE

VIDEO ZDE 

Vánoční přání

Přejeme vám krásné prožití vánočních svátků a úspěšný vstup do nového roku 2023.


VIDEO ZDE

PUTOVÁNÍ ZA VÁNOČNÍM PŘÁNÍM 2022

Ve čtvrtek 1.12.2022 jsme uspořádali Putování za vánočním přáním
s nočním přespáním ve školce. Sešli jsme se u školky Jubilejní
a světelným průvodem plných vánočních úkolů jsme se dostali až
k naší školce, kde jsme společně vytvořili krásnou předvánoční atmosféru plnou světýlek, radosti a přání.

Pro děti, které se zúčastnily nočního přespání, byla překvapením vánoční pohádka Anděl Páně 2.

Chtěli bychom poděkovat za krásně prožitý předvánoční večer
a především rodičům, kteří se zapojili do příprav, jak vytvořením dekorací, tak přispěním materiálu a zapůjčením světelné techniky. 

FOTO ZDE

PASOVÁNÍ ŠKOLÁKŮ 2022
A OSLAVA DNE DĚTÍ

Ve čtvrtek 2.6. jsme na školní zahradě uspořádali Pasování našich předškoláků na školáky a poté společně oslavili den dětí.  Děti se mohly těšit na vodní mlhu, bublinky, společný piknik a spoustu zábavy.

Našim školákům přejeme mnohou úspěchů na nové cestě životem a spoustu kamarádů. 

FOTO ZDE

MASOPUSTNÍ ODPOLEDNE

Společně s odloučenými pracovištěmi MŠ Karla Čapka, Jubilejní a Loučka jsme uspořádali masopustní odpoledne na školní zahradě. Děti se mohly těšit na divadelní představení o masopustu a rodiče pak na návštěvu pana řezníka, naší čokoládovnu a koblihárnu.

Společně jsme si zatancovali a užili spoustu zábavy.

FOTO ZDE 

REPORTÁŽ ZDE

VÁNOČNÍ PŘÁNÍ

Za celý kolektiv MŠ Vančurova Vám do nového roku přejeme hodně štěstí, zdraví a hlavně pohody :)

VIDEO ZDE

Mikuláš 2021

Tak jako každý rok nás i letos navštívil svatý Mikuláš se svou družinou. Nahlédl do své knihy a překontroloval seznam hříšníků. Žádné z našich dětí na tomto seznamu nebylo, našlo se jen pár drobných přestupků, které děti napravily básničkou a písničkou.  Proto čert odešel s prázdnou a děti  dostaly sladké odměny :)

Děti také slíbily, že tyto přestupky do další Mikulášovy návštěvy napraví. Proto se můžete těšit na uklizené pokojíčky, spoustu kouzelných slovíček atd. :D

FOTO ZDE

Lampionový průvod 2021

 V zahradu plnou světýlek se proměnila ta naše školková během jednoho listopadového odpoledne :)

Vše začalo průvodem od ZŠ Jubilejní směrem k naší školce. Na zahradě pak na děti i rodiče čekalo pár záludných otázek a pro děti také zasloužená odměna.  K zahřátí byl připraven punč a také možnost letošního  posledního společného opékání.

Chtěli bychom Vám moc poděkovat za vytvoření krásné atmosféry, která se nesla celým lampionovým průvodem a také při společném posezení na školkové zahradě ♥ 

FOTO ZDE

Drakiáda 2021

Letošní drakiáda se nám vydařila! :) Přesto, že se nás kvůli velké nemoci sešlo jen pár, náramně jsme si to užili. Sluníčko nám svítilo, vítr foukal a nakonec nám všichni draci dříve či později vzlétli.

Foto zde

Jablíčková slavnost 2021

Naše první společná akce se nesla v duchu podzimu a společného ochutnávání. Paní kuchařky připravily pomazánky, které děti běžně svačí ve školce a rodiče nám zase připravili své dobroty z jablíček. Děti měly možnost si vyzkoušet "jablíčkové" úkoly a také se naučit taneček (mazurku). Pro děti i rodiče byla připravena možnost společného opékání.

Chtěli bychom Vám moc poděkovat za tu spoustu dobrot, která se nám sešla, a hlavně za příjemnou atmosféru, která panovala na naší školkové zahradě 😊

Foto zde

Havaj party

Léto... Slunce... Relax... Prázdniny...

Léto nám začalo a my si s velkou radostí užili naši první akci s rodiči :) 

Foto zde

Pasování předškoláků

Z našich předškoláčků už se stali velcí školáci! A my jim přejeme mnoho úspěchů, radost z objevování a spoustu neopakovatelných zážitků s prima kamarády :) 

Video zde

Školka tancuje pro radost

Píseň Jerusalema a v ní ztvárněný tanec "pantsula" se staly hitem po celém světě. Píseň vyjadřuje touhu po záchraně a společně se zmíněným tancem byla postupně přijata výzva v mnoha zemích, mezi různými skupinami lidí, jako např. hasiči, záchranáři, školy, ....

Také my jsme se spontánně s dětmi tento tanec naučily a vyjádřili tak především štěstí a radost z toho, že zase můžeme být všichni spolu a bezstarostně si užívat společné chvíle. Prostě jsme si jen tak tancovali pro radost 😊

Video zde 

Testování v MŠ a rozloučení
s paní doktorkou

Protože si to aktuální situace žádala a bylo potřeba testovat na nemoc COVID-19 i děti v mateřských školách, natočili jsme pro ně instruktážní video. Na něm děti viděly, že se nemusí ničeho bát a naše milá paní doktorka se na ně moc těší 😊

V době, kdy toto testování již nebylo nutné, ukončila naše paní doktorka činnost praktické ordinace a šla zase o dům dál. Paní doktorka naše děti pochválila, jak celou situaci perfektně zvládly a děti jí na oplátku děkovaly za milý přístup a profesionalitu.

Video zde

Den dětí

Jako překvapení jsme pro děti k jejich svátku připravili oslavu na školní zahradě. Děti si užily spoustu zábavy, tancovaly, zpívaly, plnily úkoly, hrály si... prostě svátek, jak má být 😊 A na závěr oslavy dostaly sladkou odměnu.

Video zde

Námořnický den

V polovině května se nám do školky mohli vrátit všichni kamarádi a my z toho měli obrovskou radost. Všichni naši námořníci už byli na palubě a my si uspořádali Námořnický den 😊

Video zde

Čarodějný den

Duben končí! Je to sen? Čarodějky mají sněm. A tak všechna mrňata, osedlejte košťata.

Na konci dubna jsme si na školní zahradě uspořádali čarodějnou oslavu. Děti se učily čarovat, přikládat pod kotlem, vyrábět lektvary, létat na koštěti a mnoho dalších aktivit.

Video zde

Barevný velikonoční týden

Protože byly nejen přes velikonoční prázdniny všechny školky uzavřeny, rozhodly jsme se dětem tyto volné dny zpříjemnit 😊 natočily jsme pro ně videa s básničkou a písničkami, které si mohly společně s rodiči doma zazpívat.

Modré pondělí

Žluté úterý 

Škaredá středa

Zelený čtvrtek

Velký pátek 

TUČŇÁČÍ BÁL 2021

Letos s netradičním rokem přišel i netradiční maškarní bál. Školní zahrada se proměnila v zemi plnou ledu a my jsme se proměnili v tučňáky. Děti si užily spoustu zábavy a zimních radovánek.

Video zde

 

KOVBOJSKÝ BÁL 2020

Maškarní bál v roce 2020 se nesl v duchu "divokého západu". Opět jsme zažili spoustu zábavy, dobrodružství a hlavně si to všichni společně užili.