STRAŠIDELNÝ  BÁL 2023

V lednu se nám po delší době podařilo uskutečnit maškarní ples s vámi vybraným tématem Strašidelný bál.

Atmosféra byla opravdu strašidelná, ale také velmi příjemná :) Děti si s rodiči společně zasoutěžily a zatancovaly, smlsnuly na strašidelných dobrotách a hlavně si užily spoustu zábavy.

FOTO ZDE

VIDEO ZDE 

Vánoční přání

Přejeme vám krásné prožití vánočních svátků a úspěšný vstup do nového roku 2023.


VIDEO ZDE

PUTOVÁNÍ ZA VÁNOČNÍM PŘÁNÍM 2022

Ve čtvrtek 1.12.2022 jsme uspořádali Putování za vánočním přáním
s nočním přespáním ve školce. Sešli jsme se u školky Jubilejní
a světelným průvodem plných vánočních úkolů jsme se dostali až
k naší školce, kde jsme společně vytvořili krásnou předvánoční atmosféru plnou světýlek, radosti a přání.

Pro děti, které se zúčastnily nočního přespání, byla překvapením vánoční pohádka Anděl Páně 2.

Chtěli bychom poděkovat za krásně prožitý předvánoční večer
a především rodičům, kteří se zapojili do příprav, jak vytvořením dekorací, tak přispěním materiálu a zapůjčením světelné techniky. 

FOTO ZDE

PASOVÁNÍ ŠKOLÁKŮ 2022
A OSLAVA DNE DĚTÍ

Ve čtvrtek 2.6. jsme na školní zahradě uspořádali Pasování našich předškoláků na školáky a poté společně oslavili den dětí.  Děti se mohly těšit na vodní mlhu, bublinky, společný piknik a spoustu zábavy.

Našim školákům přejeme mnohou úspěchů na nové cestě životem a spoustu kamarádů. 

FOTO ZDE

MASOPUSTNÍ ODPOLEDNE

Společně s odloučenými pracovištěmi MŠ Karla Čapka, Jubilejní a Loučka jsme uspořádali masopustní odpoledne na školní zahradě. Děti se mohly těšit na divadelní představení o masopustu a rodiče pak na návštěvu pana řezníka, naší čokoládovnu a koblihárnu.

Společně jsme si zatancovali a užili spoustu zábavy.

FOTO ZDE 

REPORTÁŽ ZDE

VÁNOČNÍ PŘÁNÍ

Za celý kolektiv MŠ Vančurova Vám do nového roku přejeme hodně štěstí, zdraví a hlavně pohody :)

VIDEO ZDE

Mikuláš 2021

Tak jako každý rok nás i letos navštívil svatý Mikuláš se svou družinou. Nahlédl do své knihy a překontroloval seznam hříšníků. Žádné z našich dětí na tomto seznamu nebylo, našlo se jen pár drobných přestupků, které děti napravily básničkou a písničkou.  Proto čert odešel s prázdnou a děti  dostaly sladké odměny :)

Děti také slíbily, že tyto přestupky do další Mikulášovy návštěvy napraví. Proto se můžete těšit na uklizené pokojíčky, spoustu kouzelných slovíček atd. :D

FOTO ZDE

Lampionový průvod 2021

 V zahradu plnou světýlek se proměnila ta naše školková během jednoho listopadového odpoledne :)

Vše začalo průvodem od ZŠ Jubilejní směrem k naší školce. Na zahradě pak na děti i rodiče čekalo pár záludných otázek a pro děti také zasloužená odměna.  K zahřátí byl připraven punč a také možnost letošního  posledního společného opékání.

Chtěli bychom Vám moc poděkovat za vytvoření krásné atmosféry, která se nesla celým lampionovým průvodem a také při společném posezení na školkové zahradě ♥ 

FOTO ZDE

Drakiáda 2021

Letošní drakiáda se nám vydařila! :) Přesto, že se nás kvůli velké nemoci sešlo jen pár, náramně jsme si to užili. Sluníčko nám svítilo, vítr foukal a nakonec nám všichni draci dříve či později vzlétli.

Foto zde

Jablíčková slavnost 2021

Naše první společná akce se nesla v duchu podzimu a společného ochutnávání. Paní kuchařky připravily pomazánky, které děti běžně svačí ve školce a rodiče nám zase připravili své dobroty z jablíček. Děti měly možnost si vyzkoušet "jablíčkové" úkoly a také se naučit taneček (mazurku). Pro děti i rodiče byla připravena možnost společného opékání.

Chtěli bychom Vám moc poděkovat za tu spoustu dobrot, která se nám sešla, a hlavně za příjemnou atmosféru, která panovala na naší školkové zahradě 😊

Foto zde

Havaj party

Léto... Slunce... Relax... Prázdniny...

Léto nám začalo a my si s velkou radostí užili naši první akci s rodiči :) 

Foto zde

Pasování předškoláků

Z našich předškoláčků už se stali velcí školáci! A my jim přejeme mnoho úspěchů, radost z objevování a spoustu neopakovatelných zážitků s prima kamarády :) 

Video zde

Školka tancuje pro radost

Píseň Jerusalema a v ní ztvárněný tanec "pantsula" se staly hitem po celém světě. Píseň vyjadřuje touhu po záchraně a společně se zmíněným tancem byla postupně přijata výzva v mnoha zemích, mezi různými skupinami lidí, jako např. hasiči, záchranáři, školy, ....

Také my jsme se spontánně s dětmi tento tanec naučily a vyjádřili tak především štěstí a radost z toho, že zase můžeme být všichni spolu a bezstarostně si užívat společné chvíle. Prostě jsme si jen tak tancovali pro radost 😊

Video zde 

Testování v MŠ a rozloučení
s paní doktorkou

Protože si to aktuální situace žádala a bylo potřeba testovat na nemoc COVID-19 i děti v mateřských školách, natočili jsme pro ně instruktážní video. Na něm děti viděly, že se nemusí ničeho bát a naše milá paní doktorka se na ně moc těší 😊

V době, kdy toto testování již nebylo nutné, ukončila naše paní doktorka činnost praktické ordinace a šla zase o dům dál. Paní doktorka naše děti pochválila, jak celou situaci perfektně zvládly a děti jí na oplátku děkovaly za milý přístup a profesionalitu.

Video zde

Den dětí

Jako překvapení jsme pro děti k jejich svátku připravili oslavu na školní zahradě. Děti si užily spoustu zábavy, tancovaly, zpívaly, plnily úkoly, hrály si... prostě svátek, jak má být 😊 A na závěr oslavy dostaly sladkou odměnu.

Video zde

Námořnický den

V polovině května se nám do školky mohli vrátit všichni kamarádi a my z toho měli obrovskou radost. Všichni naši námořníci už byli na palubě a my si uspořádali Námořnický den 😊

Video zde

Čarodějný den

Duben končí! Je to sen? Čarodějky mají sněm. A tak všechna mrňata, osedlejte košťata.

Na konci dubna jsme si na školní zahradě uspořádali čarodějnou oslavu. Děti se učily čarovat, přikládat pod kotlem, vyrábět lektvary, létat na koštěti a mnoho dalších aktivit.

Video zde

Barevný velikonoční týden

Protože byly nejen přes velikonoční prázdniny všechny školky uzavřeny, rozhodly jsme se dětem tyto volné dny zpříjemnit 😊 natočily jsme pro ně videa s básničkou a písničkami, které si mohly společně s rodiči doma zazpívat.

Modré pondělí

Žluté úterý 

Škaredá středa

Zelený čtvrtek

Velký pátek 

TUČŇÁČÍ BÁL 2021

Letos s netradičním rokem přišel i netradiční maškarní bál. Školní zahrada se proměnila v zemi plnou ledu a my jsme se proměnili v tučňáky. Děti si užily spoustu zábavy a zimních radovánek.

Video zde

 

KOVBOJSKÝ BÁL 2020

Maškarní bál v roce 2020 se nesl v duchu "divokého západu". Opět jsme zažili spoustu zábavy, dobrodružství a hlavně si to všichni společně užili.