BERUŠKY


Příchod června jsme oslavili Dnem dětí. Do školky nás přijeli navštívit hasiči ze Suchdola nad Odrou.Předvedli nám svou hasičskou výzbroj, děti měly možnost si prohlédnout hasičské auto, vyzkoušet si jejich oblečení a zapnout sirénu. Nakonec nám hasiči po zahradě nastříkali hromadu pěny, ve které si děti mohly zadovádět.

Měsíc květen byl ve třídě Berušek velmi nabitý. Odstartovali jsme jej "Šmoulózní školkou v přírodě", kde jsme s našimi předškoláky strávili krásné tři dny plné her, soutěží a zábavy. Celým pobytem nás doprovázel Šmoula Koumák. Proděti byl připraven pestrý program, který zahrnoval například pečení sušenek se Šmoulou Mlsounem, stezku odvahy,...

Měsíc duben jsme sice přivítali s chladnějšími teplotami, ale o to více jsme se s dětmi těšili na Velikonoční svátky.Ty se nesly ve znamení velkých příprava akcí.

Začátkem března jsme se celá školka, včetně naší třídy Berušek zapojily do nové tradice, a to vynášení bioodpadů. Z naší školní kuchyně budeme společně s dětmi vynášet rozložitelný odpad do připraveného komposteru. Tato nová tradice má přiblížit dětem, jak se dá využít bioodpad z kuchyně pro další účely.

V naší třídě Berušek se první dva týdny v únoru nesly ve znamení zimních sportů. Což pro děti znamenalo zúčastnit se zimní olympiády, kterou zvládly na jedničku! Samozřejmě nesmělo chybět ani vyhlášení na stupních vítězů a rozdání zasloužených diplomů.

V naší třídě Berušek jsme si po vánočních prázdninách nadělili opožděného Ježíška. Připravil dětem dárečky, které si s velkou nedočkavostí a radostí společně rozbalily. První týden v lednu byl také ve znamení prohlídky betlému ve Španělské kapli a průvodu Tří králů na náměstí. S dětmi jsme také v rámci dopoledního bloku věnovaného ptáčkům vyrobili...