BERUŠKY


Měsíc březen jsme sice přivítali s chladnějšími teplotami, ale o to více jsme se s dětmi těšili na Velikonoční svátky, které nás v tento měsíc čekaly.

Únor se u Berušek nesl ve znamení barev a zábavy. S dětmi jsme na velký den vyráběli dárečky pro rodiče. Vyrobili jsme si masky, kloboučky a ozdobné kytičky na ruku a učili jsme se tanečky a písničky. Celý karneval plný her, soutěží, tance a bohaté tomboly, si děti společně se svými rodiči, prarodiči a sourozenci moc užily. Stejně jako my!...

Společně jsme přivítali Nový rok tím, že jsme si sdělili zážitky z vánočních prázdnin. Byli jsme se podívat do Španělské kaple na betlém, který se dětem moc líbil. Na začátku měsíce jsme se zúčastnili průvodu Tří králů na náměstí. Díky krásnému zasněženému počasí jsme si užili zimní radovánky na naší školní zahradě, ale také spoustu pohybu ve třídě...

Měsíc prosinec je období Vánoc a vánočního času. A my jsme ho s dětmi odstartovali výrobou vánočních ozdob, které jsme šli pověsit na náměstí, kde byl stromeček pro naši školku.

Začátkem listopadu nás na naší zahradě ve školce navštívil myslivec, který nám povídal o tom, jaké zvířátka žijí v lese, co mají rádi na jídlo, jakým hudebním nástrojem se na ně volá a co jim naopak škodí. Za odměnu jsme panu myslivci předali další nasbírané kaštany, na kterých si zvířátka pochutnají.

Měsíc říjen jsme prožili s dětmi ve znamení barevného podzimu. Chodili jsme na procházky a pozorovali, jak se mění příroda kolem nás. Sbírali jsme kaštany, listí a žaludy, které jsme využili nejen jako materiál ke tvoření v naší třídě, ale také jsme se zapojili do soutěže o největší počet nasbíraných kaštanů, pro naše zvířátka v lese. Také se nám...

Prvního září jsme do naší třídy Berušek přivítali nové i stávající děti, které před vstupem do školky čekal náš kamarád Mimoň. Na uvítanou dostaly děti malou sladkou odměnu.

Příchod června jsme oslavili Dnem dětí. Do školky nás přijeli navštívit hasiči ze Suchdola nad Odrou.Předvedli nám svou hasičskou výzbroj, děti měly možnost si prohlédnout hasičské auto, vyzkoušet si jejich oblečení a zapnout sirénu. Nakonec nám hasiči po zahradě nastříkali hromadu pěny, ve které si děti mohly zadovádět.

Měsíc květen byl ve třídě Berušek velmi nabitý. Odstartovali jsme jej "Šmoulózní školkou v přírodě", kde jsme s našimi předškoláky strávili krásné tři dny plné her, soutěží a zábavy. Celým pobytem nás doprovázel Šmoula Koumák. Proděti byl připraven pestrý program, který zahrnoval například pečení sušenek se Šmoulou Mlsounem, stezku odvahy,...

Měsíc duben jsme sice přivítali s chladnějšími teplotami, ale o to více jsme se s dětmi těšili na Velikonoční svátky.Ty se nesly ve znamení velkých příprava akcí.