BARVIČKY


HURÁ, začínají prázdniny. Poslední měsíc jsme si užívali prvního sluníčka a všechny aktivity jsme se snažili přesunout ven.

V květnu jsme cestovali po jižní Evropě a s dětmi jsme "navštívili" Portugalsko, Španělsko, Itálii i Řecko.

V dubnu jsme cestovali po Západní Evropě, navštívili jsme Velkou Británii, Francii, Belgii a Lucembursko. Průběžně vznikala úžasná díla a všichni jsme si toto cestování velmi užili.

V březnu děti cestovaly po severní Evropě a tentokrát navštívily Skandinávské země, tedy oblast, která má podobnou kulturu, historii i politiku a zahrnuje více zemí, než by dle čistě geografické definice měla.

Také v únoru jsme s dětmi pokračovali objevovat svět. Tentokrát jsme doletěli do Severní Ameriky za indiány a poznávali jsme jejich život. Děti se naučily mnoho nových výrazů: bizon, oštěp, mokasíny, tomahawk, týpí, vigvam, lapač snů, totem … a další. Děti vyráběly lapač snů, čelenky, vymýšlely svá indiánská jména, naučily se indiánský taneček a...

Když jsme se po Vánocích v lednu vrátili do školky, čekalo na nás další překvapení v podobě dárků od Ježíška a měli jsme obrovskou radost, že se můžeme těšit z nových hraček.

Kam jsme cestovali v prosinci? Proletěli jsme se na Antarktidu, poznávali jsme také Arktidu a Grónsko.

V listopadu jsme cestovali po Austrálii a Novém Zélandu. Společně jsme poznávali vlajky, města, přírodu (faunu a flóru), zajímavosti, zvyky a tradice. Obdivovali jsme krásnou přírodu na Novém Zélandu a společně jsme přemýšleli, proč tomu tak je a jak bychom měli chránit přírodu u nás v Evropě.

Celé září jsme se připravovali a chystali, a hlavně těšili na cestu kolem světa a konečně jsme v říjnu mohli vyrazit. Takže jsme si nachystali naše pasy a hurá za dobrodružstvím. Našim cílem byla Asie. Jako první jsme přistáli v Indii. Ochutnali jsme místní koření, Povídali jsme si o zvířatech, která zde žijí. Společně jsme si vytvořili páva...

Nový školní rok 2022 - 2023 budeme cestovat. Podíváme se do všech koutů naší krásné Země. Ale ještě než v říjnu společně vycestujeme, všichni jsme se navzájem celé září poznávali, povídali si o pravidlech ve třídě i na zahradě. Nové děti si zvykaly na nové prostředí plné kamarádů, zvykaly si na svou značku, postýlku i společné hračky a hry.