ÚNOR ORLÍKŮ

01.03.2023

První týden nás "navštívila" paní doktorka, která ukázala, jaké má pomůcky v ordinaci, řekla, jak probíhá preventivní prohlídka a kdy k lékaři máme chodit. Zaměřili jsme se na zuby, o kterých jsme se dozvěděli víc od paní zubařky. Jeli jsme autobusem do centra města a navštívili zubní ordinaci, kde je MDDr. Hrachovcová. Dětem předvedla funkci přístrojů, prohlédla zoubky a povozila na ordinačním křesle. Děti byly z návštěvy nadšené a zjistily, že u zubaře se nemusíme bát. Další dny jsme si ukázali, jak funguje lidské tělo. K čemu potřebujeme orgány a co musíme dělat pro to, aby bylo v pořádku? Začalo to v pondělí, když jsme obkreslili na velký kartón našeho kamaráda a poté jsme každý den nakreslili, co se v lidském těle nachází. V úterý jsme probrali kosti v těle, řekli si, proč je máme a podívali se na výukové video. Ve středu jsme probrali žíly a tepny a poslechli si tlukot srdce. Ve čtvrtek to byly orgány a v pátek svaly. Děti toto téma moc zajímalo a bavilo. Téma se propojilo i se správnou výživou a přístupem ke svému tělu. Vyrobili jsme potravinovou pyramidu a díky ní víme, co je důležité v našem jídelníčku. Dne 22.2. proběhl ve školce "Vitamínový den". Děti očistily a nakrájely ovoce, ze kterého jsme společně udělali skvělý ovocný salát k svačince.

Navštívili jsme kino Květen v Novém Jičíně a viděli pohádku "Prasátko Kvík".

Dvakrát jsme protáhli naše tělíčka v tělocvičně při rozcvičce, překážkové dráze, fotbalu a různých soutěžích.

O jarních prázdninách (13.2.-17.2.2023) proběhla rekonstrukce třídy.