ŘÍJEN U MOTÝLKŮ

05.11.2021

V říjnu jsme se u Motýlků věnovali podzimu. Povídali jsme si o znacích podzimu, co se na podzim děje s přírodou, co můžeme dělat za aktivity, jak se starat o podzimní zahrádku, co všechno se sklízí a co pak s úrodou můžeme dělat. Vysvětlili jsme si, že není drak jako drak a jeden je pohádkový a druhý papírový, kterého jsme byli pouštět na společné drakiádě. Děti ochutnávaly a poznávaly ovoce a zeleninu podle chuti a čichu, všem chutnalo. Ukázali jsme si také, co všechno se dá se sklizenou podzimní úrodou dělat a ukázku jsme spojili také s ochutnávkou. Dětem nejvíce chutnal dýňový kompot a kyselé okurky. Venku jsme s dětmi pozorovali podzimní přírodu, děti si užívaly hrátky v listí a sběr kaštanů.