ADVENT A VÁNOCE U BARVIČEK

22.12.2021

Jen pro připomenutí, už v listopadu jsme se dozvěděli, že nám unesli Ježíška, proto se z naší třídy stala detektivní kancelář "BARVIČKA", kde pracovalo plno detektivů a pustili jsme se do náročné pátrací akce. Nastala otázka NAJEDEME JEŽÍŠKA DO VÁNOC?

A tak se stalo, že děti, k tomu, aby našly Ježíška, plnily úkoly, které byly připraveny na každý adventní den. Děti tak vyráběly, zpívaly, luštily tajenky a krok za krokem pomalu zjišťovaly jméno únosce. A nakonec jsme únosce vypátrali a on nám Ježíška v pravou chvíli vrátil, aby dětem přinesl alespoň malý dárek.

Během adventního období jsme si na náměstí ozdobili náš školkový stromeček. Samozřejmě nás navštívila družina svatého Mikuláše s čertem a andělem, a to hned dvakrát.

Vánoce mají také svou charakteristickou zvukovou podobu, a tak i u nás ve třídě se rozezněly spolu s písničkami a koledami rolničky a zvonečky. S dětmi jsme četli vánoční pohádky a příběhy, pekli cukroví a vyráběli dárky. Povídali jsme si, jak slavíme Vánoce v kruhu své rodiny a o štěstí, které právě díky své rodině prožíváme v tuto krásnou dobu.

V tomto svátečním tematickém celku jsme spolu se třídou Pastelky nacvičili pro rodiče společné krátké vystoupení, které, z důvodu řádění covid-19, budeme rodičům předávat formou videa až v lednu.

PŘEJEME POHODOVÉ A ŠŤASTNÉ VÁNOCE A HODNĚ ZDRAVÍ DO NOVÉHO ROKU 2022.