AKCE DUBEN

Velikonoce na zámku

Dne 5.4.2023 jsme jeli na výlet na zámek v Novém Jičíně, kde jsme zdobili vajíčka voskovou technikou nebo otisk květinky pod punčochou. Zkusili si plést tatar z proutků, poslechli si tradiční velikonoční příběh, a nakonec ochutnali sladké pečené jidáše. Děti, které měly zájem, si mohly zkusit ruční dřevěné klepotačky a speciální trakař, který se ozýval na celé kolo.

Výlet do záchranné stanice v Bartošovicích

Výlet autobusem do záchranné stanice a dům přírody v Poodří proběhl 18.4.2023 v Bartošovicích. Viděli jsme různá zvířátka jako byl, orel, vydra, sovy, puštík obecný a poslechli si zajímavé i užitečné informace a osudy zvířátek. Hmyzí domeček, ve velkých rozměrech, nás inspiroval. Jako jednu z hlavních informací, kterou děti dostaly, bylo to tom, že nesmíme sahat na žádná zvířátka, která najdou venku v přírodě. A jak důležité je, být vnímavý a ohleduplný.