BŘEZEN U BARVIČEK

06.04.2022

V měsíci březnu jsme se věnovali knížkám, jarním rostlinám a zvířatům. Děti vědí, kdo knihy píše, kdo je ilustrátor, učily se, jak s knihami zacházet a jak se knihy vyrábí. S dětmi jsme navštívili knihovnu a také knihkupectví, ve kterém jsme si mohli, díky jedněm našim hodným rodičům 😊, nějaké knížky zakoupit.

Děti si v herně vytvořily knihovnu i knihkupectví, zahrály si na ilustrátory i spisovatele. Seznamovaly se s písmeny, vědí, že z písmen se vytvoří slovo, ze slov věta ....

Velkým zážitkem pro nás byla návštěva interaktivní výstavy pro děti v Žerotínském zámku s názvem "Od písmene ke knížce". Zde se děti například dozvěděly, jak se psalo v dávných dobách a jak se píše dnes, jak kdysi dávno vypadaly knihy a mohly je porovnat s moderními knížkami, mohly se zde seznámit s tiskem a vytvořily si mini knížečku s natištěnými obrázky.

Po celou dobu jsme si četly klasické pohádky. Děti si vyrobily vlastní velkou knihu pohádek, a dokonce si děti jednu pohádku vybraly k divadelnímu ztvárnění - tak nám držte palce 😊.

Protože k nám přišlo konečně jaro a venku bylo opravdu krásné, slunečné počasí, uklidili jsme si naše terasy na školní zahradě. A nejen o jaru, ale i o ostatních ročních obdobích jsme se více dozvěděli v beskydském divadle. Představení Naivního divadla z Liberce bylo úžasné a všem se nám moc líbilo.

Tento měsíc jsme také podpořili světový den DOWNOVA SYNDROMU - ponožkový den. Všichni jsme měli každou ponožku jinou.

Ke konci měsíce jsme si s dětmi povídali o rostlinách a zvířatech. Na tato témata vznikaly krásné práce. Velké děti si samy vytvořily svou farmu a neměly to vůbec jednoduché - musely vše vymyslet, promyslet, nařezat, nalepit ..., vznikla opravdu moc pěkná práce.

FOTO ZDE