BŘEZEN U BERUŠEK

05.04.2024


Měsíc březen jsme sice přivítali s chladnějšími teplotami, ale o to více jsme se s dětmi těšili na Velikonoční svátky, které nás v tento měsíc čekaly.

S dětmi jsme navštívili Expozici Generála Laudona a také si prošli muzeum s výrobou klobouků. Děti si mohly vyzkoušet různé klobouky a také si na sebe obléct jakýkoliv kostým.

V tomto týdnu nás také navštívilo divadlo "Letadlo" s představením "Průzkumníci v lese" dětem se divadlo velmi líbilo, jelikož byly zábavnou formou do představení zapojeny a plnily různé úkoly.

S předškoláky jsme i tento měsíc využili možnost navštívit základní školu Jubilejní. I tady pro ně byl připravený program. Opět si vyzkoušely sedět v lavici a hlásit se, pokud chtěly něco říct. Odpovídaly na různé otázky a plnily úkoly s učitelkou a spolužáky.

Tento měsíc byl nabitý kulturními zážitky. Po dlouhé době jsme navštívili Beskydské divadlo v Novém Jičíně, kde jsme shlédli představení "Pohádky ovčí babičky". Také v kině Květen jsme viděli pásmo kreslených pohádek.

Jelikož na měsíc březen letos vyšly i Velikonoce, navštívila nás ve školce paní Boková, která dětem o velikonočních svátcích něco povykládala, s dětmi si zazpívala a každý si domu odnesl vlastnoručně vyrobené vajíčko, ozdobené velmi originální technikou – včelím voskem.

Na náměstí v Novém Jičíně jsme si společně ozdobili větvičky břízy vajíčky z korálků, které jsme si vyrobili. Prohlédli si stánky s velikonočním zbožím a na školní zahradě jsme zorganizovali společnou akci s rodiči, kdy nás navštívil zajíček Ušák, který zapojil nejen děti, ale i rodiče do jarního úklidu. Pro děti byl pak připraven program plný her a zábavy. Bylo to moc příjemně strávené odpoledne.

Jarní počasí nás vylákalo k procházkám po okolí MŠ. S dětmi jsme pozorovali probouzející se jarní přírodu, pučící stromy, první sněženky a krokusky.

Těšíme se na duben!