BŘEZEN U ROBINSONŮ

03.04.2024

Březen jsme u Robinsonů otevřeli tématem "S knihami se kamarádím". Děti se seznámily s původem písma, výrobou knihy či s tím, kdo se na vzniku knihy podílí. Představili jsme si různé typy knih a rozdělili knihy do několika žánrů, seznámili se s pojmy jako např. spisovatel, ilustrátor, knihkupectví, knihovna….. Děti si zahrály námětovou hru na návštěvu knihovny, připravili si svou vlastní knihovnu, čtenářské průkazy, střídaly se v rolích čtenářů a knihovníků. V průběhu měsíce si nosily své oblíbené knihy z domova, které jsme si vždy v kruhu představili či z nich četli ukázky např. při poledním odpočinku.

V další části měsíce března jsme společně přivítali nadcházející jaro, děti se seznámily s názvy některých jarních květin, pozorovaly květiny rostoucí v okolí školky, také jsme některé druhy jarních květin zakoupili a zasadili do naší školní zahrádky.

Závěr měsíce patřil Velikonocům. Připomněli jsme si některé velikonoční symboly, zvyky a tradice, také názvy jednotlivých dnů velikonočního týdne.

V průběhu celého měsíce probíhaly pravidelné logopedické chvilky, zařazovány byly rovněž aktivity pro přípravu budoucích školáků důležité pro nástup do ZŠ.

Tento měsíc oslavila narozeniny kamarádka Emilka a také jsme k svátku popřáli Liušce.