ČERVEN U BARVIČEK

V měsíci červnu jsme s dětmi prožili plno dobrodružství a zábavy:

DEN DĚTÍ NA ZAHRADĚ

Na školní zahradě byly pro děti připraveny hry a soutěže - za splnění dostaly na kartičku razítko a za všechna razítka odměnu. Hry: Na zemi do nakreslených čtverců děti nosily, co bylo předkresleno (šiška, list, větvička, kamínek). V obručích byly připraveny míčky (jedna obruč, jeden míček) - úkolem dětí bylo nohama chytit míček a vyskočit s ním z kruhu a zpět. Přenášení míčku v papírovém ubrousku z místa na místo ve dvojicích. Balónkování: na velký arch děti tvořily abstrakci pomocí nedofouknutých balónků, které máčely do barev a točením, ťupáním, válením vytvořily velké abstraktní plátno. Děti měly připravené občerstvení v podobě melounů, ovocné šťávy a nanuků.

MUZEUM NOVÝ JIČÍN - JOHANN GREGOR MENDEL - ZAKLADATEL GENETIKY

S dětmi jsme navštívili muzeum, kde byl nachystán program na téma křížení odrůd. Děti mohly zasadit svůj hrášek, o který se dále staráme v MŠ.

DIVADLO V MŠ

Děti zhlédly divadelní představení s názvem: "Abeceda slušného chování" - děti si představení užily venku na školní zahradě.

ROZLOUČENÍ SE ŠKOLÁKY

Dne 8. 6. se v odpoledních hodinách uskutečnilo slavnostní pasování našich nejstarších předškoláků na školáky. Na rodiče čekalo překvapení v podobě: divadelní pohádky "O Zlatovlásce", kterou děti s paní učitelkou K. Smětákovou nastudovaly i zahrály a v podobě jógové sestavy, kterou děti s paní učitelkou P. Šenkovou nacvičily a předvedly. Děti dostaly dárky a svá portfolia za celé předškolní období. Po vypuštění balónků s přáním do školních let nás rodiče opustili, a my jsme se mohli věnovat hodování, tanci a zábavě. Tento, pro děti určitě nezapomenutelný den, jsme ukončili přespáním v MŠ.

VÝLET NA STARÝ JIČÍN

Na Starý Jičín nás odvezl autobus a z náměstíčka už potom pěkně po svých. U hradu na nás čekal rytíř, s kterým jsme s dětmi hledali poklad. Nechybělo malé občerstvení a cesta dolů. Výlet jsme si všichni velmi užili.

VÝLET NA ŠTRAMBERK

S dětmi jsme dojeli do Štramberku autobusem a zúčastnili jsme se exkurze v cukrárně, kde se vyrábí štramberské uši. Pan cukrář nám vyprávěl legendu - podle čeho vznikly štramberské uši. Děti mohly sledovat výrobu uší a mohly je také ochutnat. Poté jsme se šli projít po městě a do krasové jeskyně Šipky.