ČERVEN U BERUŠEK

17.09.2023

Příchod června jsme oslavili Dnem dětí. Do školky nás přijeli navštívit hasiči ze Suchdola nad Odrou.Předvedli nám svou hasičskou výzbroj, děti měly možnost si prohlédnout hasičské auto, vyzkoušet si jejich oblečení a zapnout sirénu. Nakonec nám hasiči po zahradě nastříkali hromadu pěny, ve které si děti mohly zadovádět.

V dalším červnovém týdnu nás čekal dlouho očekávaný výlet na Bílou, kde si děti užily sportovní aktivity v dětském parku. Pro děti byl připraven bohatý program plný her a zábavy a nesl se v tématu pohádky "Čarodějův učeň".

Zúčastnili jsme se také sportovního dne pořádaného pro školky v Novém Jičíně. Děti mezi sebou soutěžily v různých disciplínách. Například hod tenisákem, běh, jízda na koloběžce nebo střelba na branku. Tento den děti velmi bavil a protože byly velmi šikovné odnesly si medaili.

Na předškoláky v červnu čekala kouzelná noc ve školce a pasování na téma "Harry Potter" celý den se nesl v duchu čar a kouzel. Dopoledne všechny děti ve školce navštívila kouzelnice Radana. Ukázala nám všechna svá skvělá kouzla a některé kouzla a čáry si mohly vyzkoušet také děti.

Měsíc červen nám velmi přál slunečným počasím a proto jsme se každý den na naší školní zahradě mohli osvěžit vodou, využít vodních hrátek a vychutnat si sladký meloun.

V posledním týdnu jsme také vyrazili vlakem na třídní výlet do Fulneku. Ve městě se děti občerstvily výbornou zmrzlinou. Viděli jsme zámek, který město Fulnek zdobí a děti si zařádily v parku. Dokonce jsme přešli hranici, která rozděluje Moravu a Slezsko.

Před prázdninami jsme se poučili o bezpečnosti, aby děti na sebe během prázdnin dávaly pozor. O prázdninách jsme si všichni užili léto plné zážitků a dobrodružství.

Těšíme se na září!