ČERVEN U KOŤÁTEK

25.06.2021

Tento měsíc nám přinesl hezké akce. Jako první, byl výlet na Bílou, kde skupina místních pirátů zabavila naše děti soutěžemi a hrou. Dále jsme podnikli výlet do Štramberku, kde jsme absolvovali exkurzi v místní pekárně. Majitelka nám zde umožnila poznat recepturu výroby štramberských uší a dokonce jsme si všichni vlastní ucho upekli. Velkým dobrodružstvím byla i samotná hromadná doprava. Ke konci měsíce jsme pak navštívili včelaře, který nám udělal zajímavou přednášku o životě včeliček.

Témata:

Indiáni jedou - toto téma bylo velmi bohaté, vyrobili jsme si třídní totem, korálky z domácích surovin, lapač snů, naparádili jsme se v indiánském stylu a vše jsme završili indiánským dnem na zahradě s velkým množstvím aktivit a loučením s našimi školáky.

Dinosauři - toto téma bylo na popud našich dětí. Každý den mělo jedno z dětí přednášku o dinosaurech spolu s ukázkou. Znalosti kterými děti oplývaly, nás učitelky velmi udivily. Mezi aktivity patřily: výroba vlastního dinosaura s názvem dětí, dinosauři z nafukovacích balónků, kreslení stínů dinosaurů pomocí slunce a následné doplnění pravěké krajiny přírodními materiály na naší terase. Pokus - výbuch sopky z rozličných ingrediencí, se nám také velmi povedl. Jedno dopoledne jsme se proměnili v archeology a vykopávali pomocí kladívka ze zmrzlé koule dinosaury. Také se nám narodilo dinosauří miminko, kde děti tento vývoj mohly pozorovat již od samotného počátku. Ve třídě se nám sešlo obrovské množství dinosaurů a knih. Tímto moc děkujeme rodičům za excelentní spolupráci.

Život u vody: Toto téma bylo menším odlehčením před začátkem prázdnin. Povídali jsme si o zvířatech a rostlinách u vody a ve vodě, ale také o možném nebezpečí při pobytu u vody. Vyrobili jsme si žabku s velkým jazykem a rybičku z CD dle vlastní fantazie. Básnička a písnička v tématu nás rozveselila a dramatika ve formě pantomimy hastrmana, nás pak už přímo rozesmála. Vyrobili jsme si také vlastní papírové rybky a rybník. Obohacením této aktivity pak byly matematické dovednosti, poznávání barev, třídění a řazení rybiček.

Prázdniny klepou na dveře a my paní učitelky Vám velmi děkujeme za kladný přístup k akcím, které jsme pro děti vymýšlely... jste prostě úžasní. Přejeme Vám i dětem krásné prázdniny a příjemnou dovolenou.