ČERVEN U MOTÝLKŮ

29.06.2021

Červen jsme u Motýlků začali oslavou Dne dětí a výletem na Bílou. Povídali jsme si o životě v trávě a u rybníku. Proto jsme si udělali hned dva výlety, aby jsme mohli vše prozkoumat. Navštívili jsme pana včelaře Starůstku, který nám ukázal svoje včelky, jak pilně pracují, vysvětlil nám, jak se vyrábí med a pověděl zajímavosti o včelí královně. K rybníku jsme se vydali do Kunína, kde jsme hledali živočichy, o kterých jsme si ve školce povídali a kteří zde žijí. Užili jsme si také zábavy na místím hřišti a dali si výbornou zmrzlinu. V dalším týdnu jsme se věnovali různým národům a kulturám. Hodně jsme si povídali o Indiánech, kteří nás do školky přijeli navštívit se svým programem. Děti se dozvěděly, jak Indiáni žili, vyzkoušely si indiánské věci, naučily se bubnovat s náčelníkem, vyrobily si náramek, čelenku a zastřílely si z luku. Rozloučili jsme se také s předškoláky, kterým přejeme mnoho úspěchu ve škole. Poslední týden jsme si povídali o dopravě, jaké máme dopravní prostředky a vyrobili si horkovzdušný balón, kterým už letíme vyhlížet prázdniny, které nám určitě přinesou spoustu zážitků. Školní rok jsme ukončili posledním týdnem v červnu, kdy jsme si udělali společný výlet na "Čerťák".