ČERVEN U NÁMOŘNÍKŮ

27.06.2026

Měsíc červen jsme v naší třídě pojali opravdu zážitkově. V rámci měsíčního tématu "Námořníci cestují za zážitky" jsme se vydali za poznáváním, objevováním i spoustou nových dobrodružství. Na začátku měsíce jsme si povídali o dopravních prostředcích a o tom, jak se můžeme vydávat za novými zážitky. Hned první týden jsme vyrazili na výlet do Family Parku, kde si děti naplno užily den plný her, atrakcí a zábavy. S nadšením vyzkoušely vše, co park nabízel, a domů se vracely plné krásných dojmů.

Další výlet nás zavedl do okolí Čertáku a na Skalky. Autobusem jsme vyjeli nahoru k Čertáku, kde děti pozorovaly malé žabky, házely kamínky do vody a objevovaly krásy přírody. Poté statečně zvládly pěší procházku na Skalky a odtud až zpět do školky.

Velkým zážitkem byla také slavnostní akce Pasování na školáky, spojená s oslavou Dne dětí. Naše čtyři předškoláci byli slavnostně pasováni na opravdové školáky. Přejeme jim mnoho štěstí, radosti a úspěchů na jejich nové životní cestě.

Za sportovními zážitky jsme se vydali autobusem do sportovního areálu v Šenově. Děti si zde vyzkoušely shazování kuželek, silová i protahovací cvičení a poté zvládly pěší procházku kolem říčky zpět do školky. Sladkou odměnou za jejich šikovnost byla výborná zmrzlina.

Do naší školky zavítala také dopravní policie se služebními motocykly a automobilem. Děti si mohly prohlédnout policejní techniku zblízka, vyzkoušet si část policejní výstroje, posadit se na motorku, zapnout majáky a na chvíli se stát malými policisty. Tento den byl pro všechny velkým zážitkem.

Naše putování za zážitky pokračovalo návštěvou Muzea klobouků a expozice Generála Laudona. Děti si se zájmem prohlédly vystavené klobouky, některé si mohly i vyzkoušet, vyzkoušely si interaktivní střelbu z děla a prostřednictvím poutavého vyprávění se seznámily s příběhem slavného generála.

A protože nás konečně potěšilo pravé letní počasí, užili jsme si krásné slunečné dny na terase. Děti se osvěžily v bazénku, pochutnaly si na šťavnatém melounu i dalších zdravých dobrotách a společně jsme si užívali pohodovou letní atmosféru.

Přejeme všem dětem i jejich rodičům krásné léto, spoustu nezapomenutelných prázdninových zážitků, sluníčka a pohody. Těšíme se na společná setkání v novém školním roce! 🌞⛵

Share