DUBEN U BERUŠEK

04.05.2022

Měsíc duben byl významný pro předškolní děti. V prvním týdnu jsme s ,,předškoláčky" navštívili základní školu, kde si mohli vyzkoušet první zkušenosti se školou. Ve třídě jsme si pohrávali s geometrickými tvary, hledali písmenka, poznávali první hlásky a taky jsme si zahráli spoustu her. Touto návštěvou školy získaly děti spoustu poznatků co všechno se školou souvisí. Děti své znalosti
a dovednosti mohly předvést u zápisu ve škole😊

Druhý týden byl v duchu Velikonočních svátků. Povídali jsme si o svátcích jara, které tradice s nimi souvisí. Ve školce nás navštívil pán, který dětem předvedl, jak se plete pomlázka. Na zahradě nás navštívilo kuřátko se zajíčkem a připravili pro děti překážkovou dráhu a spoustu dalších her.

Třetí týden jsme věnovali naší zemi. Povídali jsme si jak ji chránit, pomáhat, šetřit životní prostředí. Navštívili jsem náměstí, kde bylo pro děti nachystáno spoustu úkolů. Děti měli možnost zábavnou formou třídit odpad, nahlédnou do popelářského auta, zahrát si domino a společenské hry, a mnoho dalšího.

Čtvrtý týden jsme si povídali o zvířátkách a mláďátkách. Navštívili jsem blízkou farmu Bludičku, kde se děti seznámili s chovem zvířat na farmě. Děti měly možnost zvířátka nakrmit a také se povozit na místním Oslíkovi. Ve školce jsme zpívali známé písně o zvířátkách Skákal pes, Kočka leze dírou, Když jsem já sloužil a mnoho dalších. Konec týdne jsme zakončili pohádkou o zvířátkách , kterou si děti sami vymyslely a následně zahrály.