DUBEN U BROUČKŮ

14.05.2023

Začátkem dubna jsme s dětmi oslavili velikonoční svátky. Vyrobili jsme si ozdoby a dekorace, kterými jsme vyzdobili připravený stromeček na Masarykově náměstí. Na školní zahradě nás čekalo velikonoční překvapení v podobě různých úkolů, za jejichž splnění jsme si zasloužili sladkou odměnu. Také jsme navštívili místní knihovnu, kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí o knihách, jak s nimi zacházet a jak je čtení knih důležité a prospěšné. Tento měsíc jsme se zaměřili i na dopravu, jaké máme dopravní prostředky, kde se pohybují, čím rádi cestujeme a kam bychom třeba rádi odjeli. Věnovali jsme se poznávání naší planety Země a učili jsme se, jak se správně chovat, abychom si ji nezničili. Prakticky jsme se naučili třídit různé druhy odpadu a víme, kde patří sklo, papír a plasty, a také kde jsou nejbližší nádoby na tříděný odpad v okolí naší školky. Konec měsíce jsme věnovali čarování a čarohraní.