DUBEN U DELFÍNKŮ

04.05.2021

Tento měsíc jsme strávili v menším počtu, než je tomu obvykle. Do třídy se díky vládním opatřením mohly vrátit jen některé děti. Na ostatní kamarády jsme tak aspoň mysleli a vzpomínali. Aprílový měsíc jsme i přesto prožili naplno, a to díky nejrůznějším aktivitám, kterými jsme si připomněli, že je nutné pečovat nejen o naše zdraví, ale o zdraví celé naší planety Země. Povídali jsme si o Zemi a jejím vzniku, debatovali jsme o tom, co naší planetě prospívá a co jí škodí a připomněli jsme si i to, že má naše Země svátek. Učili jsme se správně třídit odpad a zasadili jsme sazeničky rajčátek. Také jsme každý přiložili ruku k dílu a pomohli s péčí o naší krásnou zahradu, a to rozvážením pilin a odřezků, které zůstaly na naší zahradě po kácení některých starých stromů. No a konec měsíce se nemohl obejít bez čarodějnického dopoledne, během něhož jsme si vyráběli ochranné amulety plné čarovného koření proti nemocem a zlobení (toho jsme přidali pro jistotu dvojitou dávku), a také jsme plnili různé úkoly na naší zahradě. A protože se nám to podařilo, obdrželi jsme čarodějnické vysvědčení se samými jedničkami. Měsíc duben byl sice krátký, ale nám se povedl. A už se těšíme na to, až se v květnu vrátí do školky i naši mladší kamarádi.