DUBEN U DELFÍNKŮ

09.05.2022

Začátek měsíce jsme věnovali s dětmi našemu tělu. Zopakovali jsme si názvy částí těla, posilovali jsme fyzickou zdatnost během cvičení a při pobytu venku, povídali jsme si o tom, co našemu tělu prospívá a jak to udělat, abychom byli zdraví.
Následující období jsme věnovali přípravám na Velikonoce, ozdobili jsme si třídu, vyráběli jsme dekorace a poznávali jsme velikonoční symboly a tradice. Děti si užily hledání zajíčkova pokladu na školní zahradě, splnily připravené úkoly, zacvičily si a odměnou jim byl sladký poklad schovaný v košíku. V tomto měsíci jsme se také věnovali našim pocitům a tomu, abychom zlepšili vztahy ve třídě. Povídali jsme si o tom, co jsou to emoce, jaké emoce máme a jak bojovat s těmi špatnými. Konec dubna byl tradičně ve znamení čar a kouzel. Ve třídě jsme čarovali, vyráběli čarodějné lektvary proti zlobení a zlým mocem, a naši předškoláci si užili kouzelnou noc ve školce. A byli moc šikovní a odvážní, za což si zasloužili ocenění a diplom. Během dubna se děti také pobavily u hudebního představení "Měchulaláci" a oslavili jsme narozeniny našeho Sebíčka.
Zkrátka "za pecí" jsme v tomto měsíci rozhodně neseděli.