DUBEN U DELFÍNKŮ

10.05.2023

Na začátku měsíce děti potěšilo divadelní představení s názvem "Kykyryký", které se jim velmi líbilo a v jehož průběhu se mohly aktivně zapojit do děje. Oslavili jsme velikonoční svátky, ve třídě jsme vyrobili ozdoby a dekorace, a některé z nich jsme zavěsili na připravené stromky na našem náměstí, kde jsme si kromě toho také prohlédli velikonoční výzdobu a výrobky na řemeslném jarmarku. Na školní zahradě nás čekalo velikonoční překvapení v podobě různých úkolů, za jejichž splnění jsme si zasloužili sladkou odměnu. Zbytek měsíce jsme věnovali poznávání naší planety Země a učili jsme se, jak se správně chovat, abychom si ji nezničili. Prakticky jsme se naučili třídit různé druhy odpadu a víme, kde patří sklo, papír a plasty, a také kde jsou nejbližší nádoby na tříděný odpad v okolí naší školky. Součástí tématu byl výlet do Záchranné stanice ptactva a ohrožených živočichů v Bartošovicích, který jsme podnikli s dětmi z mateřské školky v Loučce (viz. fotografie v samostatné složce). Konec měsíce jsme věnovali čarování a čarohraní, a společně s rodiči jsme oslavili svátek čarodějnic a čarodějů na naší školní zahradě, kde děti plnily různé úkoly a disciplíny.