DUBEN U DELFÍNKŮ

06.05.2024

Povídali jsme si o domácích zvířatech a poznávali jsme jejich mláďata. Během procházky jsme se zašli podívat k výběhu koní u ZŠ Dlouhá. Věnovali jsme se také tématu kniha. Kromě aktivit ve školce jsme navštívili dětské oddělení místní knihovny, kde se děti seznámily s tím, jak probíhá systém půjčování knih a poučily se o tom, jak s knihami zacházet. Připomněli jsme si svátek Den Země a uvědomili si, že i my se podílíme svým chováním na tom, jak to na Zemi vypadá. Opakovali jsme si zásady ekologického chování, v praxi jsme se učili třídit odpad. Závěr měsíce jsme věnovali tématu profese a povolání. Děti si hrály na cukráře, pekaře, zedníky, kadeřnice, zahradníky, rozvíjely přitom svou představivost a komunikační dovednosti. Užili jsme si krásné divadelní představení v Beskydském divadle, pohádku s názvem "Kolíbá se velryba", která se dětem velmi líbila.