DUBEN U MOTÝLKŮ

05.05.2022

První týden v dubnu jsme si s dětmi povídali o zvířátkách a jejich mláďátkách. Jeli jsme se podívat na statek Bludička, kde jsme viděli domácí zvířátka. Děti si vyzkoušely nakrmit králíčky, ovečky, poníky a také se povozily na oslíkovi. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí a výlet se nám moc líbil. Další týden jsme se věnovali velikonočním tradicím. Upekli jsme beránka a velikonoční perníčky. Děti si nasely velikonoční osení a pozorovaly jak jim pěkně roste. Pro všechny děti jsme připravili velikonoční dopoledne se zajíčkem a kuřátkem. Děti plnily úkoly - přenášely vajíčko na lžičce, přeskakovaly překážky, sbíraly mrkve a taky hledaly vajíčka a mrkvičky, ozdobily vyfouklá vajíčka a ty nám potom zdobila keř před školkou. S dětmi jsme se šli podívat na náměstí na velikonoční jarmark, kde byla pro děti připravená pohádka. Náměstí jsme s dětmi navštívili i v dalším týdnu, kde byly pro děti připraveny aktivity ke dnu Země. Děti se podívaly jak se třídí odpad, viděly stroje technických služeb, ale taky si užily zábavu na nafukovací klouzačce, malování na obličej nebo si mohly vyzkoušet zahrát společenskou hru, či vyřešit hlavolam. Jak chránit a co dělat pro naši planetu Zemi jsme si s dětmi povídali i ve školce. Pro děti jsme připravili stezku, na které děti plnily úkoly a získávaly informace. V cíli na děti čekalo hledání pokladů. V posledním týdnu jsme si povídali o čarodějnicích, co je to Filipojakubská noc a proč se tehdy čarodějnice upalovaly. Ve třídě jsme vyráběli bylinný elixír zdraví, který potom každý mohl ochutnat. Vyrobili jsme třídní čarodějnici "Helgu", kterou jsme pak na čarodějnických hrátkách s rodiči upálili.

Čarodějnické hrátky

Čerodějnické hrátky třídy Motýlků se konaly v pátek 29.4 na Skalkách. Pro děti bylo připraveno hledání ingrediencí do elixíru, kdy dostaly hrací kartu a vydaly se po okolí hledat obrázky, které si pak nalepily. Po splnění úkolu si děti mohly "vytřepat" poklad z naší čarodějnice "Uršuly". Umíchali jsme si také elixír mladí, do kterého jsme přidali třeba "kozí bobky", "žabí žluč" nebo žížaly a vše zalili "modrým pramenem". Po opečení špekáčků přišlo na řadu upálení naši vyrobené čarodějnice "Helgy". Strávili jsme příjemné odpoledne a parádně si to užili.