DUBEN U SLUNÍČEK

30.04.2023

V měsíci dubnu jsme ve Sluníčkách oslavily hned dva důležité dny. První byl oslava Dne Země, kdy jsme si povídali a názorně ukazovali, jak se máme k naši planetě Zemi chovat, jak o ni pečovat, třeba i tím, že budeme třídit odpad, nebo šetřit vodou. Navštívili jsme i program na náměstí, kde jsme plnili různé úkoly a nejvíc zábavy si užili na šlapacích dopravních prostředcích či skákacím hradu s překážkami. Naši předškoláci měli také svůj velký den a to nejen ve školce, kde hravě zvládli předzápis se svými paní učitelkami, ale především skutečný zápis do opravdové školy, n do které se o 1. září budou těšit. Duben jsme završili čarodějným veselím a ve třídě bylo vskutku ježibabí doupě. Děti musely prolézt pavučinou, pochytat všechny pavouky, přikládat do čarodějného kotle na polívku a připravit lektvar na bolavý zub. Všechny naše čarodějnice i čarodějové to hravě zvládli a odměnou jim byla společná hostina, za kterou vděčíme především  maminkám našich dětí. To bylo dobrot!!!! To už nám ale měsíc kveten klepe na dveře a my už se na sluníčko ve Sluníčkách moc těšíme:-)