DUBEN U SLUNÍČEK

04.05.2021

Přišlo jaro se sluníčkem....Děti poznávaly hlavní znaky jara nejenom na papíře, ale i v přírodě. První jarní květiny děti lepily, vystřihovaly, nalepovaly a výsledkem všeho byla krásně rozkvetlá louka jarních květů, která nám zkrášlila šatnu. Na malou chvíli se také děti proměnily v malé zahradníky a přesadily rýmovník - naši třídní bylinku. Zakončením tohoto tématu byla vycházka za doprovodu nově naučených písniček na Skalky. Tam děti s paní učitelkou pozorovali jaro, určovali rostliny, znaky jara a pozorovali zvířátka.

Půjdu k zápisu....Jelikož se nám blížil zápis do školy i toto téma jsme tomu přizpůsobili. Povídali jsme si s dětmi o škole, co je čeká a nemine, zopakovali si vědomostí předškoláků- geometrické tvary, správný úchop tužky, skládání korálků podle barev a počtu, zopakování čísel, vytleskávání slabik, rytmizace a řada dalšího. Děti si samy poskládaly aktovku a postavily si velikou školu, kde umisťovaly věci, které do nich patřily. Na kreslené figuríně Adámkovi, si děti zopakovaly posloupnost oblékání, názvy oblečení, pojmy nahoře, dole, uprostřed, vpravo a vlevo. Tvořili jsme přírodní abecedu z darů přírody, čarovali jsme holicí pěnou a tuží, díky čemuž dětem vznikly zajímavé obrázky. Děti se také naučily písničku,, My jsme žáci 3.B" a pohybovou básničku- "Křížem, krážem, klikyhákem".

Čarodějnický slet....Blížící se termín pálení čarodějnic a čarodějnický rej nás inspiroval a tak jsme se s chutí vrhli i na toto téma. Na jeden den jsme se všichni proměnili v čaroděje a čarodějky, vymysleli jsme si pro sebe unikátní čarodějnické jména a v kostýmech si povídali o Filipojakubské noci, nebo také o tom, jak si každý z nás čarodějnice vlastně představuje. Potom jsme vařili lektvary a bylinkové čaje z různých ingrediencí, dělali přírodní sirupy a kouzlili barevné elixíry ze sody, octu a barviva. Postavili jsme dřevěnou fatru ze dřeva a na ní upálili zlou čarodějnici. Děti se naučily básničku,, Čarodějnice", pohybovou básničku "5 ježibab" a zaklínadlo,, Abrakadabra". Také výroba čarodějnice z ubrousku a kresba vlastního lektvaru nás velmi bavila. Zlatou tečkou byla akce v tématu na školní zahradě, kterou jsme si všichni velmi užili.