KVĚTEN U BARVIČEK

02.06.2021

Hned poté, co na začátku května proběhl den plný zábavy, překvapení a tance k velkému uvítání dětí, které z důvodu pandemie nemohly do MŠ docházet, jsme oslavovali i den matek. Děti připravily srdíčková přání a s básničkou ho předaly maminkám.

Období plné květů jsme využili ke zkoumání rostlin a bylinek. S dětmi jsme vyhledávali různé názvy květin a bylinek (děti pracovaly s encyklopediemi, časopisy a s internetem). Společně jsme si založili bylinkovou zahrádku, o kterou se všichni pilně staráme. Nechyběly hry s obrázky i písmeny (k přiřazování, třídění, roztleskávání slabik) a hry s využitím jarních rozpočitadel. Snažili jsme se jarní rostliny najít i v přírodě. Děti na základě pokusu zjišťovaly, co se stane s květinou, když ji vložíme do zabarvené vody, a hlavně proč se to stalo? Z experimentu zase zjišťovaly, co rostlina potřebuje ke svému životu a v jakých podmínkách vyklíčí a vyroste hrách.

Na závěr měsíce jsme se zabývali hmyzem, především včelami. Hledali jsme informace o životě včel, jejich stavbě těla a proč jsou pro nás všechny velmi důležité.

Tento měsíc jsme k nám přivítali divadlo paní Borošové, která nám zahrála interaktivní představení "Včelí královna" a opět vznikala nádherná díla (děti lepily, hrály si s barvami, dle své fantazie vymýšlely různé ornamenty na květiny a díky detailů z obrázku vznikaly krásné kresby včel).

Ve volných chvílích jsme se věnovali sportu. Tentokrát si děti zkoušely driblovat s basketbalovým míčem a házet na koš, děti skákaly přes švihadlo, přes gumu, běhaly slalom a zkoušely spolupracovat s padákem. Vše si děti mohou zkoušet díky sponzorovi, který nám k tomuto zakoupil nádherné pomůcky.

Z CELÉHO SRDCE VELMI DĚKUJEME.