KVĚTEN U BERUŠEK

29.06.2022

Měsíc květem jme zahájili výletem do Šenova na hřiště, kde jsme zažili spoustu zábavy a legrace. V prvním týdnu jsme si povídali O mamince. Děti popisovaly, jak jejich maminka vypadá, co mají na ní nejraději. Napodobovaly pomoci pantomimy domácí práce. Navlékaly korálky. Nacvičovali jsme s dětmi písničky a básničky a děti si vyrobily dáreček pro maminky. Také jsme navštívili divadlo, kde se hrála pohádka O vodníkovi Česílkovi.

Druhý týdne byl věnován rodině. Děti dostaly za úkol donést do třídy fotku z rodinného alba. Prohlíželi jsme členy domácnosti, povídali si kdo a jak se jmenuje, kde bydlí. Zahráli jsme si na rodinu. V centrech aktivit si děti vyzkoušely a zapojily svou fantazii při stavění domů z dřevěných i molitanových kostek. Malovaly sovu rodinu, věšely prádlo, chystaly svačiny, zatloukaly hřebíky, pilovaly dřevo a mnoho dalšího. Společné aktivity si děti a rodiče vyzkoušeli na školní zahradě, kde pro ně byl nachystán bohatý program na den rodiny.

Třetí týden jsme ,, cestovali" po světě. Povídali jsme si o naši zemi, světadílech, ukázali jsme si v jakém světadíle žijeme, jakým jazykem mluvíme a procestovali jsme s písničkou od Míši Růžičkové ,,Hádej kam teď letím" - Prohlédli jsme si globus a mapu světa s kterou jsme pracovali v průběhu celého týdne. Podívali jsme se na videoukázku o naši zemi a dozvěděli jsme se, že naše země je kulatá a otáčí se za sluníčkem Zahráli jsme na hru do všech koutu zajdi a něco kulatého najdi...poznávali jsme barvy tvar a mnoho dalšího

Čtvrtý týden - byl významný hlavně pro děti, kdy jsme celý týden věnovaly právě jim. Zašli jsme si na zmrzlinu, hráli jsme spoustu her na přání dětí. Povídali jsem si o dětech celého světa - jiná barva pleti, různé místa na Zemi, kde děti bydlí - pracovali jsme globusem a mapou, přiřazovali jsme kontinenty a k nim děti podle barvy pleti, vysvětlili jsme si, proč to tak je, Jazykový rozvoj - tvoření přídavných jmen, vyvozování první hlásky, rozklad slov na slabiky. Zazpívali jsme si písničku "Svátek dětí".