KVĚTEN U BERUŠEK

07.06.2023


Měsíc květen byl ve třídě Berušek velmi nabitý. Odstartovali jsme jej "Šmoulózní školkou v přírodě", kde jsme s našimi předškoláky strávili krásné tři dny plné her, soutěží a zábavy. Celým pobytem nás doprovázel Šmoula Koumák. Proděti byl připraven pestrý program, který zahrnoval například pečení sušenek se Šmoulou Mlsounem, stezku odvahy, sportovní den nebo také Šmoulí diskotéku. Děti si ze školky v přírodě odnesly plno zážitků a vzpomínek. Šmoula Koumák je na závěr odměnil dárečky a medailí.

Po návratu ze školky v přírodě všechny děti čekala výroba dárečků a přáníček ke dni matek. Děti maminkám vyrobily přívěšky z korálků a přáníčka ze srdíček.

S dětmi jsme navštívili květinový jarmark na náměstí a nakoupili různé bylinky a sazeničky, které jsme si společně zasadili do truhlíku na zahradě školky. Každý den tento náš truhlík zaléváme a čekáme na první úrodu.

Tento měsíc jsme měli také možnost navštívit Opening ZUŠ v Smetanových sadech, kde byl pro návštěvníky připraven zajímavý program. Zde si děti mohly vyzkoušet různé aktivity jako například tanec s rekvizitou, baletní prvky, poslech různých hudebních nástrojůa zpěv dobře známých písniček. Pro děti to byl hezký kulturní zážitek.

Tak jako každým rokem, jsme i letos navštívili Žerotínský zámek v Novém Jičíně, kde byl pro nás připraven edukační program s názvem "Pečení chleba". Dozvěděli jsme se vše o procesu výroby chleba a také jak důležitý a vzácný pokrm to pro předešlé generace byl. Děti měly možnost ochutnat čerstvě upečený tradiční chléb a také vyzkoušet si vyválet chlebové placky, které jsme si venku na ohni společně opekli a snědli.

Každým rokem v květnu si připomínáme i Den rodiny a proto se naše školka letos poprvé rozhodla tento den oslavit společně na naší zahradě a uspořádat Rodinný pětiboj. Na pěti stanovištích si maminky i tatínkové vyzkoušeli soutěže v různých disciplínách. Bylo připraveno také občerstvení a pitný režim pro všechny účastníky. Pro tatínky nechyběl ani přímý přenos hokejového utkání. Po vyhlášení vítězů a předání výher a medailí si na závěr mohli rodiče s dětmi ohni opéct špekáčky. Bylo to příjemně strávené rodinné odpoledne.

Těšíme se na červen!