KVĚTEN U KOŤÁTEK

07.06.2021

Když všechno kvete.......Toto téma se díky kvetoucí přírodě velmi nabízelo. Děti poznávaly květiny různých druhů, určovaly jejich barvy, počty a vůni, učily se říkanku "Ukaž dlaň sluníčku", příběh "Krinda pána, sluníčko zaspalo". Pokusy s květinami se nám velmi povedly a poznali jsme, jak úžasná příroda může být. V truhlíku ve třídě nám rostou dětmi zasázené bylinky, o které se musí každodenně postarat. Na konci týdne jsme navštívili zahrádkářskou kolonii, kde určovaly a hledaly květiny, závodily na louce foukáním do odkvetlé pampelišky. Šatna nám stejně jako jarní louka rozkvetla vyrobenými květy pomocí origami a pampeliškami. V odpoledních hodinách děti malovaly s paní učitelkou putovní kamínky, které si odnesly domů. Třeba na ně někdy v přírodě narazíme.

Cesta do vesmíru.....Vesmír je pro nás všechny velmi tajemný a my jsme se snažili proniknout do jeho tajů pomocí encyklopedií a prožitkovým učením. Předvedli jsme si vznik vesmíru velkým třeskem pomocí balónku a částici prachu. Názorná ukázka působení gravitace pomocí předmětů děti také překvapila. Ukázka planet, slunce, galaxie a řada dalšího, završila návštěva planetária. V centrech aktivit jsme vyrobili zeměkouli, slunce, létající talíře, vlastní raketu a naši nejmenší kamarádi vytvořili dle vlastní fantazie barevnou galaxii, postavili z kostek raketovou základnu a kamarádce děti vymyslely kosmický skafandr. Vyzkoušeli jsme pokus vyrobit si z kuchyňských surovin kosmický sliz, který se nám opravdu povedl. Písnička ,,Naše země kulatá" a pohybová básnička ,,Raketa" byla zpestřením kosmického týdne.