KVĚTEN U NÁMOŘNÍKŮ
Měsíc květen byl ve znamení poznávání Nového Jičína, místa, kde bydlíme nebo chodíme do školky. Společně jsme se vydali do jeho objevování a navázali tak na téma "Já, Moje rodina, Domov a Město.
Objevovali jsme známá místa v okolí školky – obchody, hřiště i záchrannou službu. Navštívili jsme také náměstí, které jsme si společně prošli, a děti vystoupaly na ochoz novojičínské radnice. Velmi mile nás přivítal také pan starosta, který dětem ukázal svou kancelář a poutavě jim vyprávěl o tom, jak vzniklo město Nový Jičín.
Na návštěvu nás také pozvali strážnici státní policie, kteří dětem povyprávěli, jak se o město a lidi v něm starají, aby v něm bylo pro všechny bezpečno.
Zúčastnili jsme se také Květinového jarmarku na náměstí, kde si děti mohly prohlédnout stánky, poznávat druhy květin a rostlin. Ve třídě děti přesazovaly sazenice rajčat, paprik, lilků a okurek.
V průběhu května proběhlo rovněž třídní focení, na které se děti velmi těšily a které nám bude milou vzpomínkou na společně prožitý školní rok.
Věnovali jsme se také výtvarné činnosti a v rámci tématu děti tvořily obrázky sebe a své rodiny. Na závěr měsíce nás navštívilo divadlo "Za oponou" s hudebním představením, které si děti moc užily.
A čeká na nás konečně letní měsíc červen plný dalších dobrodružství. Už se na něj společně všichni těšíme!
