KVĚTEN U PASTELEK

04.06.2021

Na úvod jsme začali tématem "OD SEMÍNKA K BAREVNÉ ZAHRÁDCE." S dětmi jsme si povídali, jak rostou rostliny na zahrádce od semínka k rostlině. Děti si samy vyzkoušely postup od vyklíčení až po sadbu rostliny. Každé ráno jsme zahájili den jógovým cvičením "Putování za sluníčkem - pozdrav slunci." Tímto cvičením jsme dětem vysvětlili, jak je slunce důležité pro život na zemi.

"VODA VODĚNKA HLADÍ OBLÁZKY-ANEB ŽIVOT VE VODĚ A U VODY." Toto téma jsme zahájili pohádkou "O kapičce Karličce aneb, jak to všechno začalo." V těchto dnech jsme si povídali, co by se stalo, kdyby voda nebyla, jak vzniká voda a také, jak voda vypadá, pokusy s vodou (čistá, špinavá). Následovalo sluchové vnímání, kdy děti rozlišovaly různé zvuky vod (potok, déšť, moře atd...). Během těchto dvou týdnů děti pracovaly samostatně i ve skupinách, kde tvořily různými technikami živočichy i rostliny žijící ve vodě a u vody (ryby, žáby, raky, vážky, lekníny atd...).

Měsíc květen jsme ukončili divadelním představením: "Pohádka o princezně Rusovlásce."