KVĚTEN U PLAVČÍKŮ

06.06.2024

V tomto měsíci jsme se s dětmi zaměřili na rodinu a můj domov. Využili jsme prohloubení citových vztahů k jednotlivým členům rodiny a k sobě navzájem. Děti popisovaly svou maminku a tatínka, vyprávěly o jejich vlastnostech, malovaly portréty, vyráběly dárky pro maminku k svátku, tvořily přáníčka a učily se básně a písně k daným tématům.

Dále nás ve školce navštívilo hudební představení Za Oponou, kde hudebník Dominik Fajkus s dětmi zpíval v doprovodu klavíru různé písničky z českých pohádek a filmů. Děti rytmizovaly a pracovaly s hlasem.

Ve třídě jsme oslavily narozeniny našeho kamaráda Vilíka. Děti mu popřály a dostaly sladkost.

Na konci měsíce května jsme jeli na školní výlet do Ostravy do Planetária. Děti si jízdu autobusem užily, snědly si z batůžku dobroty a svačinku. V planetáriu nás čekal program, exkurze po planetáriu, výklad, možnost prohlédnout si exponáty a podívali jsme se na vesmírnou pohádku. Počasí nám přálo a už teď se všichni těšíme na další společný výlet.