KVĚTEN U SLUNÍČEK

04.06.2021

V měsíci květnu jsme si povídali o našich maminkách. Vyráběli jsme k jejich svátku dárečky a nakreslili jsme si jejich portréty. 

V druhém týdnu jsme se už konečně sešli ve třídě se všemi dětmi... to bylo radosti a vítání. Tak slavnostní den jsme společně oslavili na školní zahradě se spoustou her malování na obličej a dokonce i bombonovníkem, zmrzlinou v kornoutu a bublinkami. 

Do konce týdne jsme si pak hráli a povídali o domácích zvířátkách a jejich mláďátkách. Na zvířátka jsme se jeli podívat i na Jarošův statek ve Studénce. 

Dalším tématem v měsíci bylo ,,Naše město" děti se seznámily s pověstí o vzniku města i jeho znaku. Významné budovy jsme si také byli prohlédnout. Byli jsme u nádraží, muzea, divadla, na náměstí, i na radnici. Malovalo se stříhalo, lepilo a do toho i zazpívalo ,,Až do Jičína". 

Posledním tématem byl vesmír. Děti už ví, jaké máme planety, že slunce je hvězda, že se do vesmíru letí raketou a nedá se tam dýchat bez skafandru a také proč se střídá den a noc. A aby toho nebylo málo, do školky k nám přijelo planetárium a my si mohli celý ten krásný vesmír prohlédnout nad hlavou. A podívaná to tedy byla!