KVĚTEN U SLUNÍČEK

• 1. Týden - Jaro, slunce, máma to je krásný svět

První květnový týden jsme pilně nacvičovali básničky a písničky na Den matek. Povídali jsme si o našich maminkách, jak se jmenují, vypadají a co mají rádi. Maminky jsme si namalovali a ke svátku jim vyrobili dáreček. Proběhlo třídní focení. Ve čtvrtek jsme navštívili Beskydské divadlo, kde jsme se podívali na pohádku "Vodník Česílko". Představení mělo spoustu efektů, které se nám moc líbily, nechyběly ani bubliny, kouř, barevná světla a stínohra.

• 2.-3. Týden - Tady bydlím já

Seznámili jsme se kde, kdo bydlí. Rozlišovali jsme, zda bydlíme ve městě nebo na vesnici, v cihlovém nebo panelovém domě. Při vycházkách jsme poznávali naše město, seznamovali jsme se, co kde najdeme a dozvídali se spoustu informací o našem náměstí. Povídali jsme si o konkrétních domech na náměstí, víme, co jsou to arkády, podloubí a morový sloup. Namalovali jsme si domy - Stará pošta, dům u Zlatého jelena nebo u Bílého anděla. Poslechli jsme si příběh "O domečku, který chtěl mít nožičky". Na školní zahradě jsme v odpoledních hodinách společně oslavili Den matek a rodiny. Pro rodiče jsme měli připraveny písničky, básničky, malý dáreček a velkou pusu z lásky. Společně jsme si pak s rodiči prošli nachystaná stanoviště, kde jsme plnili úkoly, měli jsme možnost namalovat si na obličej obrázek a kdo chtěl opekl si i buřty. Chtěli jsme úplně všichni, mňam! Bylo to velice příjemné odpoledne plné zábavy.

• 4.Týden - Co děláme celý den

Tento týden jsme si povídali o našem dnu. Co, a kdy během dne děláme. Pracovali jsme s pojmy jako ráno, dopoledne, poledne, odpoledne a večer. Poslechli jsme si, jak vypadá den našich kamarádů a pohádku o tom, proč se střídá den a noc. Pracovali jsme s obrázky a skládali je podle časové posloupnosti. Zahráli jsme si slovní hádanky, hráli jsme si se slovy a rýmovali je. Celý tento týden u nás byla paní praktikantka, která s námi hrála hry na "kočku a myš", soutěžili jsme ve dvou družstvech, naučili jsme se říkanku o školce, hráli společně stolní hry a povídali si o tom, co nás zajímalo.