LEDEN 2023 U BERUŠEK

03.02.2023

V naší třídě Berušek jsme si po vánočních prázdninách nadělili opožděného Ježíška. Připravil dětem dárečky, které si s velkou nedočkavostí a radostí společně rozbalily. První týden v lednu byl také ve znamení prohlídky betlému ve Španělské kapli a průvodu Tří králů na náměstí. S dětmi jsme také v rámci dopoledního bloku věnovaného ptáčkům vyrobili lojové pochoutky plné semínek a slunečnic. Na procházce v okolí MŠ jsme je pak společně rozvěsili na stromy a keře. Čerstvě napadaný sníh děti využily na školní zahradě k bobování a koulování, a i když po pár dnech roztál, nesmutnily a postavily si sněhuláky ve třídě. Také si prakticky vyzkoušely sportovní výbavu lyžaře, hokejisty a snowboardisty v týdnu věnovanému zimním sportům. A nutno dodat, že děti tento blok velmi bavil a byly nadšené a spokojené. V závěru měsíce jsme se vypravili s divadlem Letadlo za polární kruh a zakončili exkurzí na Zimní stadion města Nový Jičín. Děti se dozvěděly plno zajímavých informací, jak a z čeho se vyrábí led, vyzkoušely si trestnou lavičku, viděly zázemí hokejistů. A nakonec se občerstvily horkou čokoládou.

Už se společně těšíme na únor!