LEDEN U BERUŠEK

17.02.2022

Začátek nového roku jsme zahájili příběhem o Třech králích. Dozvěděli jsme se jejich jména, kam putovali a jaký byl jejich směr a cíl cesty. Čím obdarovali Ježíška a také, které znamení je do Betléma přivedlo. Naučili jsme se tříkrálovou písničku, která nás doprovázela celým týdnem. Zábavnou formou jsme s dětmi prožívali Tříkrálový týden. Vyráběli jsme papírovou korunu, zahráli jsme si na komety, král seděl na trůnu a mnoho dalších zábavných her. Také jsme navštívili Španělskou kapli, kde děti mohly vidět krásný pohyblivý betlém ve kterém zahlédly i Tři krále s Ježíškem.

Leden je měsíc plný ledu, jak se zpívá v písničce Měsíce od Jiřího Pavlici. Tak i u nás jsme čarovali a experimentovali s vodou. Děti se zábavnou formou seznamovaly s různým skupenstvím vody.

Konečně jsme se dočkali i sněhové nadílky, a tak se téma o sněhulácích přímo nabízelo. Písničky, tanečky, pantomima a řada dalších zajímavých aktivit v centrech toto téma hezky doplňovalo.

Velkou radost nám udělala i sněhová nadílka na zahradě, která směřovala k zimním radovánkám. Děti bobovaly, stavěly sněhuláky
a také využily sníh k pořádné koulovačce.

Leden ve školce byl i v pohádkovém duchu. Do školky nám přijelo loutkové divadlo s popletenou pohádkou u které se děti i paní učitelky velmi nasmály.