LEDEN U BROUČKŮ

11.02.2022

Vánoce nám rychle utekly a spolu s dětmi jsme si hned první den v mateřské škole přivítali Nový rok a popřáli si vše nejlepší. Aby se nám novoroční nálada protáhla, děti vyzdobily naši šatnu novoročním ohňostrojem, dle vlastní fantazie. V prvním týdnu jsme si naplánovali náš první výlet autobusovou dopravou do Španělské kaple v Novém Jičíně. Dětem se betlém velmi líbil, ale důležitým bodem se stala svačinka v batůžku, která je vždy nedílnou součástí našeho výletu J

První téma v novém roce, které se automaticky nabízelo, bylo,,My tři králové jdeme k Vám". Navléci se do kostýmů mudrců spolu s písničkou, bylo velkou zábavou. Také jsme si vyzkoušeli formou ukázky, sbírku hraček pro děti, které jsou v nouzi. Bohatá centra, kde děti vyráběly koruny a korále králům, přebíraly mince z různých království, stavěly klikaté cesty do Betlému, vyráběly svoje vlastní mudrce a spoustu dalšího, nás všechny obohatila o zážitky, této nám všem známé tradice.

V dalším týdnu nás přivítaly zimní radovánky. Toto téma přineslo spoustu legrace. Písně a tanečky se sněhuláky, stavba našeho třídního sněhuláka, koulování, výroba vlastních lyží a samotná jízda v rytmu hudby, různé hry se sněhovou koulí, stavba maličkého sněhuláka z předem určených materiálů a procházka zasněženou krajinou našeho města. Také nechyběly pokusy na téma led, sníh. Výzdoba naší šatny zimní téma pěkně doplňovala.

Bohužel se i v tomto měsíci epidemiologická situace zhoršila, proto jsme se museli rozdělit každý do jiné třídy, ale víme, že i tam byly děti velmi spokojené. Po zlepšení situace budeme zase všichni pohromadě a paní učitelky se na děti už velmi těší, až prožijí s dětmi každý den naplno. Vám rodičům děkujeme za vstřícnost a trpělivost v nelehké situaci.

Paní učitelky z Broučků