LEDEN U MOTÝLKŮ

01.02.2021

Leden jsme u Motýlků začali povídáním o zážitcích z Vánoc a uvítáním nového roku 2021, kdy si děti vyrobily ohňostroj. Povídali jsme si o třech králích, hráli hry s písmenky a byli jsme se podívat ve Španělské kapely na pohyblivý betlém. Děti si také zahrály na tři krále. Další týden se nesl v duchu karnevalu. Děti udělaly krásnou karnevalovou výzdobu třídy, upekly sušenky a učily se o tvarech. S dětmi jsme si také povídali o zimních sportech a olympiádě. Děti si vyzkoušely výstroj hokejisty, vyrobily zamrzlý rybník a kouzlily s mizíkem. V závěru týdne jsme si uspořádali třídní olympijské hry. Děti soutěžily v hodu na cíl, trefa puku do branky pomocí hokejky, krasobruslení a rychlobruslení na velké igelitové plachtě a vyzkoušely si i biatlon, kde pomocí dřevěných desek běžkovaly a střílely na terč pomocí pěnových nábojů. Nechyběla ani hymna a závěrečné předání medailí. V závěru měsíce jsme se s dětmi věnovali počasí, sněhu, mrazu. Vyzkoušeli si pokus, zda venku při velkém mrazu zmrzne bublina z bublifuku a pokus se povedl. Děti ho nadšeně pozorovaly z okna. Vyrobily si také zimní ozdoby, které jsme nechali přes noc na okně zmrznout a další den jsme je šli pověsit na keř. Děti také vyráběly Paní zimu a venku si užívaly sněhu a bobování.