LEDEN U MOTÝLKŮ

07.02.2022

Leden u Motýlků jsme s dětmi začali sdělováním zážitků z Vánoc, děti byly nadšené a musely povykládat ostatním, jak prožily Vánoce. Povídat jsme si začali také o Třech králích, co praví jejich legenda a co za dary nešli Ježíškovi. Společně jsme se šli podívat do Španělské kaple na pohyblivý betlém. Zahradu mateřské školy Vančurova navštívili Tři Králové, tak jsme si s nimi byli zazpívat a hodit penízky do pokladničky. V dalších týdnech jsme se věnovali zimě a zimním radovánkám. Pár dní si děti mohly užívat sněhu na školní zahradě. Ve třídě si děti postavily sněhuláky, soutěžily ve dvou týmech a parádně si to užily. Probrali jsme jaké sporty můžeme v zimě dělat a co mají děti nejraději. Naučili jsme se písničky jako "padá sníh" nebo "zimní oblečení". I v lednu jsme si byli zacvičit v SenzaSpace. Na začátku proběhla rozcvička, která je důležitá nejenom pro zahřátí celého těla, ale také pro to, abychom tělo informovali, že se s ním bude pracovat. Rozcvička byla motivována zimními sporty, vyzkoušeli jsme si lyžaře, krasobruslaře, sáňkaře, stavěli jsme sněhuláka a koulovali jsme se. V rámci rozcvičky jsme si zopakovali všechna zvířátka, která jsme se již naučili na minulém cvičení. Jednotlivá zvířátka představují prvky vývojové kineziologie, takže podporují přirozený psychomotorický vývoj dětí. Další část hodiny jsme věnovali rychlosti a postřehu, což jsou dva velice důležité prvky motorického vývoje dětí. To jsme prováděli formou "soutěže" o nejrychlejší start. Nakonec si děti vyzkoušely opičí dráhu, kde se opět snažily uplatnit všechny nově naučené motorické dovednosti. V úplném závěru jsme si udělali společný pozdrav, který je zaměřen na koordinaci pohybu a zároveň pěkně zakončuje celé cvičení.