LEDEN ORLÍKŮ

07.02.2023

Ani jsme se nenadáli a leden je pryč. S novým rokem přišlo také mnoho nových zážitků. Hned na začátku ledna jsme se připravovali na příchod 3 králů. Děti si pomocí zbytků balícího papírů, který zbyl z Vánočních dárečků, vytvořili každý své vlastní tři krále dle své fantazie. Také jsme se dozvěděli, že během jejich cesty do Betléma budou tři králové putovat přes Masarykovo náměstí, a proto jsme se 6. ledna rozhodli na něj vydat a přinést jim dary. Vybrali jsme malé srdíčka jako symbol lásky a barevné drahokamy. Mohli jsme vidět velký průvod plný lidí oblečených do dobových kostýmů a na samém konci jeli na koních Kašpar, Melichar a Baltazar. Společně jsme předali naše dary a zazpívali si píseň Tří králů. Dále nás v lednu čekal velmi oblíbený Maškarní ples. Nejprve jsme si pověděli kde a proč vznikl a dále jsme začali přípravou. Děti s pomocí paní učitelek vytvářely nejprve barevné škrabošky, klauny z krepového papíru a nebo šašky pomocí geometrických tvarů. Na každém karnevale nesmí chybět hudba, a proto jsme také trénovali různé tanečky. V neposlední řadě jsme pomohli klaunovi Šášulovi zachránit jeho karnevalové masky, překonáním překážkové dráhy. Na karneval jsme byli tedy připraveni. Děti, rodiče, kamarádi i paní učitelky si ho moc užili. Společně jsme tancovali, soutěžili, na něčem si pochutnali a také něco mohli vyhrát v tombole. Leden uběhl jako voda a těšíme se co bude dál.