LEDEN U PASTELEK

19.03.2021

V tomto povánočním období jsme si s dětmi sdělovali prožitky, co jim hezkého nadělil Ježíšek pod stromečkem. Nezapomněli jsme ani na Ježíška ve třídě, který dětem nadělil krásné dárečky.

Na TŘI KRÁLE jsme četli legendu o Třech králích a následně jsme toto téma dramaticky ztvárnili. Děti se seznámily s písní MY TŘI KRÁLOVÉ, kterou doprovázely rytmickými nástroji. Vyrobily si královskou korunu. Starší děti korunu označily velkými písmeny K+M+B. Mladší děti si koruny dozdobily kresbou.

HRAČKY DNES A DŘÍVE-následujícím týdnu jsme se učili rozeznávat různé druhy surovin k výrobě hraček. Prostřednictvím hraček z různých materiálu jsme rozvíjeli smyslové vnímání. Velmi příjemná reakce dětí byla na hru PONOŽKOVÁ MADLA, která byla zaměřena na zamyšlení dětí nad různými možnostmi, která tato improvizovaná hračka nabízí.

KAMARÁDI SNĚHULÁCI - dorazila zima, začátkem týdne byly děti motivované stavbou sněhuláka. V komunitním kruhu jsme si povídali z čeho jsme sněhuláka stavěli, co jsme k tomu potřebovali a jak jsme ho dotvářeli. Děti se proměnily ve sněhuláky - pohybová hra SNĚHULÁCI (spolupráce ve skupinách), určovali jsme posloupnost-postavení sněhuláka (první - poslední, menší - větší). Při pobytu venku děti sáňkovaly a stavěly sněhuláky.

ZIMNÍ SPORTY - cílem tohoto týdne bylo pojmenovat charakteristické znaky zimy, zvládat základní pohybové dovednosti. Vytvářet bezpečné prostředí při zimních sportech, chránit zdraví své i druhých. Děti si užily různé sportovní klání např. hokej, bruslení, koulovanou. Všechny činnosti byly zaměřené na správný úchop náčiní. Dětem se nejvíce líbila výroba lyží, na kterých se společně podílely. V závěru týdne byly rozdány medaile, které si děti samy vyrobily.