LEDEN U SLUNÍČEK

11.02.2021

Leden u sluníček byl velmi pestrý. Děti přišly plné elánu do školky, kde na ně čekaly vánoční dárky. Ta radost z dalšího rozbalování dárků byla velká, přece jenom, komu se poštěstí rozbalovat vánoční dárky vícekrát!

Posléze jsme navštívili společně betlém ve Španělské kapli. Trocha historie, a přesto velký zážitek.

Velká událost nás také čekala, když k nám přišli Tři králové. Sami jsme si vyrobili koruny, nastrojili se a společně si udělali tříkrálový pochod. Pochod doprovázela známá písnička ♪,,My tři králové"♪.

Maškarní ples se bohužel díky epidemiologické situaci nekonal, ale společná výzdoba třídy, výroba karnevalových postav a škrabošek, nám toto karnevalové veselí připomínalo.

Jak již název měsíce napovídá, leden je čas zimních radovánek, sněhu a ledu. Na celý týden jsme se ponořili do tajů ledového království. Stavba zimního paláce, tancování s ledovou krustou a experimenty s ledem, nám zimu celý týden připomínaly. Dětem také dělaly ve třídě společnost známé postavičky z filmu ,, Ledové království". V centrech aktivit jsme si vyrobili foukačky s Olafem, sněžítka, ale i umělý sníh, ze kterého si děti mohly vyzkoušet vyrobit sněhovou kouli.

Konečně jsme se dočkali sněhové nadílky a tak se téma o sněhulácích přímo nabízelo. Šatna se nám na chvíli proměnila v jejich říši. Písničky, tanečky, umělecké ztvárnění, pantomima a řada dalších zajímavých aktivit v centrech toto téma hezky doplňovalo.

Na velkém formátu papíru vznikl obraz plný sněhuláků, říkanek, básniček a jiných zimních motivů, na kterém se společně podílely všechny děti, včetně paní učitelky.

Protože jsme chtěli využít sněhu naplno, na školní zahradě jsme vytáhli lopaty, boby a hurááááá protáhnout tělíčka J.

Děkujeme rodičům, že nás v této náročnější době velmi podporují.

J+M