LISTOPAD U BARVIČEK

03.12.2021

Stalo se tradicí, že si 11. listopadu připomínáme legendu sv. Martina. Děti umí vyprávět příběh o slavném vojákovi sv. Martinovi, zazpívat píseň "Už Martin na bílém koni" a upéct rohlíčky ve tvaru podkovy. Letos jsme dětem na 11. listopadu připravili zážitkový den v podobě jízdy na malém poníkovi a pečení svatomartinských rohlíčků - podkůvek. Večer jsme s dětmi a jejich rodiči absolvovali lampiónový průvod, který nás dovedl na naši rozsvícenou školní zahradu, kde jsme mohli hledat poklad. Celý den jsme ukončili přespáním v MŠ. Pro děti byl tento den opravdu velkým zážitkem. Děkujeme všem rodičům, kteří se do akce zapojili.

A protože se v listopadu hodně ochladilo, řešili jsme s dětmi chladné počasí, děti umí vysvětlit proč a z čeho vlastně prší nebo sněží, jak se do zimy dobře obléci, a taky se mohly, alespoň na chvíli, stát návrháři.

Na konci listopadu jsme s dětmi poznávali vesmír, děti si prohlížely obrázky s planetami, hvězdami, sluncem a měsícem. Vysvětlovali jsme si proč se střídá den s nocí a roční období. Děti také umí vysvětlit, proč kosmonaut potřebuje zvláštní vybavení. Vše jsme demonstrovali s globusem sluncem a stínem. Planety děti demonstrovaly vlastním pohybem. Zajímavým zážitkem pro děti bylo vesmírné divadlo, které k nám přijelo dne 24. listopadu. Ve vesmírném stanu si děti mohly prohlédnout vesmír se všemi planetami, vesmírnými tělesy a kosmonauty.

Úplně nakonec jsme s dětmi navázali na začínající advent. Bohužel jsme se však dozvěděli, že nám unesli Ježíška, tak se z naší třídy stala detektivní kancelář, kde pracuje plno detektivů a pustili jsme se do náročné pátrací akce. NAJDEME JEŽÍŠKA DO VÁNOC??