LISTOPAD U BARVIČEK

16.12.2022

V listopadu jsme cestovali po Austrálii a Novém Zélandu. Společně jsme poznávali vlajky, města, přírodu (faunu a flóru), zajímavosti, zvyky a tradice. Obdivovali jsme krásnou přírodu na Novém Zélandu a společně jsme přemýšleli, proč tomu tak je a jak bychom měli chránit přírodu u nás v Evropě.

Nezapomněli jsme i na naše tradiční dušičky, sv. Martina a jeho příběh. Dne 11. 11. jsme si tuto legendu mohli připomenout i díky panu Jaroslavu Perútkovi, který nám opět zajistil koně a děti měly možnost vyzkoušet jízdu na koni - tak jako to uměl sv. Martin. Tímto bychom ještě jednou chtěli vyjádřit panu 3. místostarostovi v Novém Jičíně velké díky.

A velké díky i rodičům, se kterými jsme si užili lampiónový průvod, celý den jsme s dětmi plnili různé úkoly, luštili hádanky k doplnění indicie pro odpolední hledání pokladu na našem sídlišti a školní zahradě. V tomto měsíci také začaly přípravy na vánoční jarmark, který se uskuteční v prosinci a moc se na něj těšíme.

FOTO ZDE