LISTOPAD U BERUŠEK

21.12.2023


Začátkem listopadu nás na naší zahradě ve školce navštívil myslivec, který nám povídal o tom, jaké zvířátka žijí v lese, co mají rádi na jídlo, jakým hudebním nástrojem se na ně volá a co jim naopak škodí. Za odměnu jsme panu myslivci předali další nasbírané kaštany, na kterých si zvířátka pochutnají.

Společně s rodiči jsme si užili další akci na zahradě s názvem "Uspávání broučků". Pro všechny byla připravena výborná horká čokoláda a občerstvení. Vyrobili jsme domeček, ve kterém jsme pomocí mravenčí ukolébavky uspali na zimu naše vyrobené mravenečky a ostatní broučky.

V tomto měsíci jsme stihli i návštěvu Beskydského divadla v Novém Jičíně, kde jsme zhlédli pohádku "Včelí medvídci", která se dětem opravdu velmi líbila a hodně se u ní nasmály.

Podzimní počasí rychle vystřídalo počasí zimní, a tak jsme s dětmitrénovali oblékání a celkovou sebeobsluhu. Děti se učily, co všechno si na sebe mají obléct, ale hlavně jak na to. Na zahradě jsme si pak užili zimní radovánky.

Navštívili jsme také obchod Deichmann v Novém Jičíně. A díky paní učitelce Lucce, která nám zařídila soukromou návštěvu. Pracovníci děti přivítali sobčerstvením a jejich maskotem, krásným červeným slonem. Dětem změřili chodidlo, aby si mohly vyzkoušet cokoli, co se jim líbilo. Personál se snažil dětem splnit jejich přání. Při odchodu každý dostal tašku s drobnými dárečky.