LISTOPAD U KVĚTINEK

30.11.2020

Zima se pomaličku blíží, a i když je teprve listopad, všichni se chystají na zimu. Stelné je to i u zvířátek. Jakpak to asi dělají, proč některá v zimě spí a některá ne a proč jim lidé pomáhají, co v zimě zvířátka a ptáčci jedí - na tyhle otázky a na spoustu jiných, které ještě děti napadly, jsme si odpovídali a vysvětlovali.

Kdy vlastně ta zima přijde - říká se, že "Svatý Martin" jezdí na bílém koni a vozí s sebou sníh. Letos to tak nebylo, ale zábavy s "Martinem" jsme si užili i tak dost.

Také my lidé a děti se na zimu musíme připravit, třeba tím, že si nachystáme teplé oblečení, aby nám nebyla zima. Zopakovali jsme si, jak se jednotlivé části oblečení jmenují, kdy je nosíme, co nás zahřeje nejvíce a na co v zimě nesmíme zapomenout. V zimě se také dříve unavíme a to už se pak těšíme do své postýlky - pozor, ale tam už jdeme v pyžamu.

Takový "Pyžamový den", kdy jsme byli v pyžamku celý den, je moc príma a moc se všem líbil. Poslouchali jsme pohádky, hráli pyžamovou bitvu, relaxovali při hudbě a nakonec, po dobrém obědě, spokojeně odpočívali.

Koncem měsíce se venku už ochladilo a počasí se začalo měnit. Pověděli jsme si o tom, jaké počasí nás může v těchto dnech překvapit, co je vítr, mráz, jaké jsou venku mraky apod.

Listopad nám skončil a my se všichni těšíme na prosinec.

Proč? - no přece budou Vánoce....

FOTO ZDE