LISTOPAD U MOTÝLKŮ

07.12.2020

V listopadu jsme si motýlků povídali o stromech, vyráběli podzimní dekorace a dělali pokusy s šiškami. Další týden jsme si povídali o svatém Martinovi (fotky v samotném albu). Připomněli jsme si s dětmi, jak se v chladném počasí oblékat, děti si vyzkoušely věšení prádla a naučily se "oblékací písničku". S dětmi jsme si užili "pyžamový den" - válení u pohádky, popcorn a dovádění v pyžamech. Ve školce jsme si také s dětmi povídali o zvířátkách a proč je důležité jim v zimním období pomáhat s potravou. Do školky nás přišel navštívit pan myslivec Starůstka a udělal si s námi besedu na školní zahradě. Dětem donesl ukázat vzorky potravy, které zvířatkům a ptáčkům dávají. Povídal dětem jak i oni mohou pomoci a co je pro zvířátka vhodnou potravou, co jim naopak nesmí dávat a předal jim mnoho poznatků a vědomostí. Děti se pana myslivce ptaly co je zajímalo a ten jim s radostí na vše odpovídal. Děti se naučily písničku s tanečkem "Vrabec a Sýkorka". Listopad je u konce a my už se ve školce těšíme, co nám přinese advent.