LISTOPAD U MOTÝLKŮ

06.12.2021

Začátkem listopadu jsme si u Motýlků povídali o počasí. Vysvětlili jsme si, proč prší, co dělat, když je bouřka, nebo jak je možné, že sněží. S dětmi jsme na akci Chutě podzimu upekli zdravé muffiny a výborné podzimní sušenky. Dětem pečení velmi šlo a moc je bavilo. V dalším týdnu jsme si povyprávěli legendu o svatém Martinovi, vyráběli jsme, hráli hry a upekli jsme i Svatomartinské rohlíčky. S dětmi jsme se vydali také ke krmelci na Skalky, kde nás čekal pan myslivec Starůstka, který nám povykládal, jak se o zvířátka můžeme v zimě starat, co sypat ptáčkům do krmítka a co naopak zvířátkům škodí. S dětmi jsme si výlet užili. Poslední týden jsme se věnovali barvičkám. Třídili jsme barvy, dělali pokusy, hráli hru "Čáp ztratil čepičku". Děti začaly chodit na zdravotní cvičení do ergoterapeutické ordinace "SenzaSpace". Tam se jim věnovala paní ergoterapeutka, děti hrály hry s padákem, míčkem, vyzkoušely si různá zvířátka a všechny své pohyby dotahovaly do konce, aby si své tělo pořádně protáhly. V závěru měsíce už se čekalo na Mikuláše s družinou. Všichni se těšíme z toho, že nám ve školce začal adventní čas.